Yenice Belediyesi hız kesmeden yoluna devam ediyor

 

yenice-belediyesi-hiz-kesmeden-yoluna-devam-ediyor-1 yenice-belediyesi-hiz-kesmeden-yoluna-devam-ediyor-2 yenice-belediyesi-hiz-kesmeden-yoluna-devam-ediyor-3Göreve geldiği günden beri sorunları kökünden çözerek hizmetlerine devam eden Zeki Çaylı başkanlığındaki  Yenice Belediyesi,  çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

2016 yılı asfalt sezonunu yaklaşık 7 bin ton asfalt dökerek kapatan Yenice Belediyesi, asfalt çalışmaları kapsamında başta Menderes Mahallesi yolunu Yirmibeşler Mahallesinden Kuzköy Mevkisine kadar baştan sona 4 km , yine Karakırıklar Mahallesi ile Karşıyaka Mahallesini birbirine bağlayan 2.5 km bağlantı yolunu  baştan sona asfaltladı.

İlçemiz Belediyesi,  Atatürk Mahallesi Hacımuharremlerde ve Altınkent Yapı Kooperatifi sitesinin içinde, Merkez Mahallesi belediye binasının zemininde ve civarında, Merkez Mahallesi Değirmen Sokak, Kalaycılar Mahallesi, İsmetpaşa Kadılar ve Hacıarpalığı Mevkiinde de asfalt çalışması yaptı. Belediye, ayrıca eski Zonguldak yolu Dabazlar – Örenköy arası ile bozulan tüm yollarda tamirat çalışması yaparak asfalt sezonunu kapattı.

Diğer yandan Yenice Belediyesi, tarihinin en büyük yatırımlarından biri olan Yenice Seyir Terası ve Köykent Projesine de devam ediyor. Şuana kadar planlanan projenin yüzde 60’nı bitiren Yenice Belediyesi,  restoran ve mutfak binasının seramik döşeme ve dış cephe ahşap kaplama çalışmalarına devam ederken altyapı kanalizasyon işleri ile temelleri atılan 6 adet bungalov evlerinin de inşaatına devam ediyor.

 

Yenice Belediyesi, Yirmibeşler Mahallesi’nin üst kodları ile Menderes Mahallesi’nin Aşağıköy Mevkii ve İsmetpaşa Mahallesi’nin üst kodlarında yaşanan su sorununu kökten çözmek için başlattığı cazibeli su projesinin çalışmalarını da sürdürüyor. Daha önce İlkgelmez ve Yirmibeşler Mahallesine yapılan depolara su bağlantısını yaparak suyu veren belediye, Yirmibeşler Mahallesinden Menderes Mahallesi Aşağıköy’de bulunan depoya giden su hattını da bitirdi ve Aşağıköy deposuna suyu verdi.

Böylelikle Menderes Mahallesi Aşağıköy’de bulunan konutların su sorunu ortadan kalkmış oldu.