MİLLETVEKİLİ AKAY YENİCE’NİN YOL ÇİLESİNİ TBMM GENEL KURULU’NA TAŞIDI – MİLLETVEKİLİ AKAY İKTİDARA YÜKLENDİ: KARABÜK’E REVA GÖRDÜĞÜNÜZ YOL BU MU?

MİLLETVEKİLİ AKAY YENİCE’NİN YOL ÇİLESİNİ TBMM GENEL KURULU’NA TAŞIDI
– MİLLETVEKİLİ AKAY İKTİDARA YÜKLENDİ: KARABÜK’E REVA GÖRDÜĞÜNÜZ YOL BU MU?

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay Yenice’nin Tır, Güney ve Hisar köylerini birbirine bağlayan ve yöre halkı için büyük çileye dönen bakımsız tüneli TBMM gündemine taşıdı.

Karabük Milletvekili Cevdet Akay, TBMM Genel Kurulu’nda Tır, Güney ve Hisar köylerini birbirine bağlayan tünel yolunun fotoğrafını göstererek, ‘Karabük’e reva gördüğünüz bu mu?’ ifadeleriyle iktidara tepki gösterdi.

Bu Yol, Karabük’ümüze Reva Görülen Yolların Bir Örneği

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Milletvekili Akay, Yenice ilçesine bağlı Tır, Güney ve Hisar köylerinin kullanılamaz olduğunu ifade ederek, “Seçim bölgem Karabük’ün Yenice ilçesi Tır, Güney ve Hisar köylerinin ulaşımını sağlayan tünel yolu kullanılmaz hâlde. Bu fotoğrafta Karabük’ümüze reva görülen yolların bir örneğini görüyorsunuz. Sizlere soruyorum: Bu yolun tam olarak neresine bakım yapılmış? Bu bakım çalışmasını denetleyen yok mu?” dedi.

Ulaştırma Bakanı’na Çağrıda Bulunan Akay: Köylülerimizi Bu Çileden Kurtarın
Ulaştırma ve Altyapı Bakanına çağrıda bulunan Cevdet Akay, “Yöre sakinlerimiz Ulaştırma ve Altyapı Bakanına, “Sayın Bakan bu harabe yolu ne zaman yapacaksınız?” diye soruyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına biz de çağrıda bulunuyoruz: Tır, Güney ve Hisar köylerimizin ulaşımını sağlayan güzergâhtaki çukurdan ibaret, göçmeye yüz tutmuş bu yola gerekli bakım çalışmalarını bir an önce yapın; köylülerimizi bu çileden kurtarın.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın