Çaylı, “ Karabük – Yenice – Devrek yol ayrımı bölünmüş yol olmalıdır“

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı :   “ Karabük – Yenice – Devrek yol ayrımı bölünmüş yol olmalıdır“

baskani-zeki-cayli

 

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı yaptığı yazılı açıklamada, Karabük-Yenice-Devrek yol ayrımı yolunun şimdiden yükü taşıyamayacak durumda olduğunu dile getirdi ve günlük 3000 dolayında aracın geçtiği bu yolun bölünmüş yol (duble yol) olması gerektiğini söyledi.

Çaylı, yol konusunun da olmazsa olmazlardan birisi olduğunu belirtti ve “ AK Partimiz ilçemize sayısız hizmetler yaptı. Bu hizmetlerin getirilmesinde vesile olanlara teşekkür ediyorum.

Şu anda kamuoyunda çok konuşulan ve halkımızın ısrarla talep ettiği Karabük – Yenice-Devrek yol ayrımı karayolunun duble yol olması konusu önemli bir gereksinimdir, ihtiyaçtır. Özellikle  Karabük – Yenice arasındaki karayolu çok çalışan ve günde 3000 aracın geçtiği bir yol konumundadır. Bu yolda birçok ölümcül kaza yaşanmaktadır. Bu yol, gelişli gidişli çift şeritli yol haline getirilmelidir.

Yine, Uzunkum Köprüsünden başlayarak Örenköy girişine kadar yolumuz Karabük tarafındaki gibi ışıklandırılması onaylanmıştır. Belediyemizce yan yol sorununun çözülmesi için çalışmalar başlatılmıştır. Bu sorun giderildiğinde yolun ışıklandırma çalışmaları başlatılacaktır. Bu müjdeyi de saygıdeğer halkımız ile paylaşıyorum” dedi.