DEĞERİ ŞİMDİ DAHA İYİ ANLAŞILDI

DEĞERİ ŞİMDİ DAHA İYİ ANLAŞILDI

Zeki Çaylı yönetimindeki Yenice Belediyesi, geçtiğimiz aylarda 24 metre uzunluğunda merdiven tertibatı olan itfaiyeyi 350 bin lira ödeyerek Yenice’ye, dolayısıyla da Yenice halkının hizmetine kazandırmıştı. Geçtiğimiz günlerde çıkan çatı yangınına ancak bu 24 metre merdivenli itfaiye ile müdahale edilebilirdi. Yangına müdahale edildi ve birkaç saat içinde yangın kontrol altına alındı. Vatandaşlar, “ Belediye Başkanımız Zeki Çaylı, iyi düşünmüş ve böyle bir itfaiyeyi Yenice’ye kazandırılmasına vesile olmuş. Şimdi gördük ki, hakikaten de böyle bir itfaiye ihtiyaçmış “ şeklinde görüş belirttiler.

Geçtiğimiz günlerde  Merkez Mahallesi pazaryeri mevkiinde 5 katlı bir apartmanın çatı katında başlayan yangın bitişik durumdaki diğer 3 apartmanın çatısına da sıçradı. 24 metre merdivenli itfaiye ile çatıların üst kısımlarından su basıldı ve yangın birkaç saat içinde kontrol altına alındı. Maddi hasarın yaşandığı yangında can kaybı yaşanmadı.Yangına Yenice Belediyesi’nin yanısıra Yenice Orman İşletmesi arazözleri de müdahale etti.degeri-simdi-daha-iyi-anlasildi 

Yenice Merkezindeki binaların bitişik ve çok katlı olması sebebiyle özellikle çatı yangınlarına müdahale için satın alınan 24 metre merdivenli ford kargo itfaiyenin, Yenice için ne kadar önemli bir gereksinim olduğu geçtiğimiz günlerde çıkan bir çatı yangınında görüldü.