Milli Tekvandocu Kübra Dağlı, Karabük Üniversitesi Öğrencileri ile Buluştu

AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONU Milli Tekvandocu Kübra Dağlı, “Sessizlikte Yüksek Ses, Güçte Denge” etkinliği kapsamında Karabük Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi.
Karabük Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Hamit Çepni Konferans Salonunda düzenlenen “Sessizlikte Yüksek Ses, Güçte Denge” etkinliğine akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Program, Karabük Üniversitesi öğrencilerini sporun fiziksel bir aktivite olmanın ötesinde bir yaşam felsefesi olduğunu vurgulamak amacıyla gerçekleşti. Milli Tekvandocu Kübra Dağlı, sporla hayatındaki güçlüklerle nasıl başa çıktığını, hedeflerine nasıl odaklandığını ve başarıya giden yolda dengeyi nasıl sağladığını öğrencilere aktardı.

Milli Tekvandocu Kübra Dağlı, başarı hikayesini dış seslere karşı sağır olmak şeklinde belirterek, “Çünkü insanlar bir şeylere giriştiği zaman, bir şeyleri yapmak istediği zaman illaki o dış sesler ‘Sen yapamazsın, bu erkek sporu, kız sporu değil’ gibi sözler çok fazla geliyor. Ben bunlara hiçbir şekilde kulak asmadan yoluma devam etmemden ve hiçbir şekilde pes etmeyişimden bahsedeceğim. Zaten o şekilde başarılı oldum. Burada soru cevap üzerinden gideceğim. Çünkü insanların ne merak ettiklerini bilmiyorum. O yüzden onların merakını gidermek benim için daha önemli. Benim branşım hakkında bir şeyleri öğrenmelerini istiyorum” ifadelerini kullandı.

Program, Avrupa ve Dünya Şampiyonu Milli Tekvandocu Kübra Dağlı’ya teşekkür plaketi verilmesi ve hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.