Gökbel Kooperatif Başkanı İncebacak : “Karakaya Bölgesi’ndeki verici biran önce kurulmalıdır”

GÖKBEL Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Ali İncebacak, gazetemize yaptığı açıklamada; “Karakaya Bölgesi’ndeki verici biran önce kurulmalıdır” dedi.
İncebacak, açıklamasında şunları söyledi; “Yenice Ormanlarında telefonlar çekmediği için haberleşme sıkıntısı nedeniyle ölümlü kazalar yaşanmaktadır. Ancak, her seferinde bu kazalar yaşandığında gündeme gelen telefonların ormanlarda çekmesi konusu ne yazık ki bir zaman sonra unutulmaktadır. Önlem alınması için mutlak surette üzücü ölümlü kazaların mı yaşanması gerekmektedir?

Yenice Orman İşletmesi’nin Karakaya İşletme Şefliği sınırları içerisinde bulunan gözetleme yangın kulesine kurulacak bir verici ile bu sorun çözümlenebilecektir. Buraya vericinin kurulması için Orman İşletmesi tüm izinleri vermiştir. Kurulacak verici ile hem Yenice-Karabük arasındaki karayolunda, hem de Orman İşletmesi’nin Kavaklı, Çitdere ve Şimşirdere İşletme Şefliklerinde telefonlar çekecektir.


Ancak, ENERJİSA ile TURKCELL arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle bu sorunun çözümünün geciktiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Bu sorunun çözümlenmesi için illaki  ormanlarda ölümlü kazaların mı olması gerekmektedir? Bu tür kazalar yaşandığında gündeme gelen bu konuların kazalar yaşanmadan önleminin alınması için gerekli çalışmaların biran önce yapılmasını istiyoruz. Yetkililerden de üzücü kazalar yaşanmadan bu sorunun çözümü için gerekli girişimleri yapmalarını istiyor, saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz ” dedi.