ŞAHİN “EN UYUMLU ÇALIŞAN İLÇELERİN BAŞINDA YER ALIYORSUNUZ”

ŞAHİN-ZİYARET

YENİCE HEYETİNDEN ŞAHİN’E ZİYARET

YENİCE BELEDİYE BAŞKANI, İL ÇE BAŞKANI, İL GENEL MECLİS ÜYELERİ VE İLÇE YÖNETİMİNDEN OLUŞAN 20 KİŞİLİK HEYET AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ALİ ŞAHİN’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

ŞAHİN “EN UYUMLU ÇALIŞAN İLÇELERİN BAŞINDA YER ALIYORSUNUZ”

 

Karabük’ün Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, İlçe başkanı Sabri Tom, İl Genel Meclis Üyeleri ve ilçe yönetim kurulundan oluşan 20 kişilik bir heyet AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’i Parti Genel Merkezindeki makamında ziyaret ettiler.

Yenice’nin problemleri ve talepleri üzerine gerçekleşen ziyarette, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ilçenin ihtiyaçları ile ilgili bir dosyayı Şahin’e sundu.

Karabük’ün siyaset büyüğü Şahin ziyaret sırasında Karabük’ün tüm konularını içeren ajandasından ilçenin sorun ve taleplerinin bir kısmını okudu ve bu konular ile ilgili hangilerinde ne kadar yol kat edildiğini anlattı.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ilk olarak, Şeker kanyonuna yapılacak olan HES Projesine karşı çıktıklarını ifade etti.

Çaylı “Şeker Kanyonundaki ormanların ağaç çeşitliliği Dünya’da 100, Türkiye’de ise 9 yerde var. Buraya HES yapıldığı takdirde orman zenginliğinin ekolojik yapısının etkileneceğini düşünüyoruz. Bu sebepten dolayı yerel yönetim olarak, biz Yenice Belediyesi oranın yeni imar düzenlemesine izin vermedik ama bunun önleyici bir yöntem olacağını sanmıyoruz. Çünkü Hükümet ve ilgili Bakanlıklar düzeyinde bizi by-pas edebilirler.” diye konuştu.

Karabük’ün deneyimli devlet adamı Mehmet Ali Şahin ise aynı düşüncede olduğunu vurguladı ve “Ben de Şeker kanyonuna HES Projesinin uygulanmasını doğru bulmuyorum ve ilgili yerlere de kendi fikrimi söyledim.” dedi.

Ziyaret sırasında Zonguldak tren yolunun yenilenmesinin ardından Zonguldak-Ankara tren seferleri konusu da gündeme geldi ve Şahin, konu ile ilgili şunları söyledi;

“Tren yolundaki rehabilitasyon çalışmaları bittikten sonra Zonguldak-Ankara tren seferlerinin 16 Ocak’ta başlanacağı bana bizzat DDY Genel Müdürü tarafından söylenmişti, ardından 15 Şubat tarihi verildi ve şimdi de 15 Mart deniliyor. Geçtiğimiz günlerde Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım ile görüştüm ve sanırım orada bazı sıkıntılar var ve bu sıkıntıların aşılması yönünde çalışma yapılıyor” dedi.

Görüşmelerin ardından Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Karabük ve bölgesinin atılım yapmasındaki çalışmalarda en büyük gücü Mehmet Ali Şahin’den alındığını ifade ederek “Sayın Başkanım bölgemizin en güçlü ismi olarak sizden çok büyük güç alıyoruz. Sorunlarımızın aşılması ve taleplerimizin yerine getirilmesi hususunda bizi hiç geri çevirmediniz. Sizin hükümet nezdindeki gücünüz karşısında bizim ne kadar şanslı olduğumuz bir kere daha ortaya seriliyor.” diye konuştu.

Şahin ise Yenice ilçesinin teşkilat, belediye, il genel meclisi ve diğer unsurlar ile tam bir bütünlük sergilediğini belirtti.

Şahin “Uzun yıllardır Yenice’yi takip ediyorum. Parti ilçe teşkilatı, belediye başkanı, il genel meclisi üyeleri ve partimizin diğer unsurları tam bir uyum ve bütünlük içinde hareket ediyorsunuz. Bu nedenle sizi tebrik ediyor, diğer ilçelere de örnek olmanızı umut ediyorum.” dedi.