KARGAZ 7 YILDA 75 BİN ABONEYE ULAŞTI

KARGAZ 7 YILDA 75 BİN ABONEYE ULAŞTI

2009 yılında doğalgaz ile buluşan Karabük’te son 7 yıl içinde doğalgaz kullanımında 75 bin 454 aboneye ulaşıldı.

KARGAZ Karabük Müdürü Cengiz Mancoğlu, 2009 yılından bugüne kadar Karabük’te 50 bin 708 abone yapıldığını söyleyerek, Safranbolu ile bu sayının 75 bin 454′ e ulaştığını belirtti.

Karabük’ün tamamını doğalgaza kavuşturmak istediklerini belirten Mancoğlu ” Şu ana kadar Karabük bölgesinde hemen hemen bütün mahalleleri doğalgaza kavuşturduk. Soğuksu Mahallesi kentsel dönüşümde olduğu için süreç bizim elimizde değil ama Karabük’ün hemen hemen tamamına doğalgaza kavuşturmayı hedefliyoruz. Biz ilk geldiğimiz 2009 yılından bugüne kadar Safranbolu dahil 75 bin 454 abonelik yapmış durumdayız. Karabük için 50 bin 708 adet abonelik yapılmış durumda.

Çevre açısından 2009 ile bugünü kıyasladığımız zaman hava kirliliği açısı bakımından çok ciddi yol kat edildiği görülüyor. Bazı Mahallelerdeki Konutların dedelerden kalma olması nedeniyle abone olmayanların doğalgaza geçişlerini sağlayabilirsek o zaman çok daha güzel olacak diye düşünüyorum. Hedefimiz bu yönde bizde o insanlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.” dedi.

Mancoğlu, 4 yıl önce hizmet vermeye başladıkları Safranbolu’da da her geçen gün abone sayısının gittikçe arttığını kaydederek, “Safranbolu’da Kargaz olarak abone sayısı 24 bin 746 oldu. Tarihi çarşıda, konaklara da doğalgaz veren Kargaz firması olarak, Safranbolu’daki abone sayısını 2016 yılında 30 bine çıkarmayı hedefliyoruz ” dedi.