VALİ AKTAŞ YENİCE’DE

VALİ AKTAŞ YENİCE’DE 1Karabük Valisi Mehmet Aktaş beraberinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun,  İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Dr. Gazanfer Erbay, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sezgin Tiryaki, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin, Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse ile birlikte Yenice’de ziyaret, gezi ve incelemelerde bulundu.

İlk olarak Yenice Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Aktaş burada Yenice Kaymakamı Oğuz Cem Murat, İlçe Jandarma Komutanı Deniz Dönmez, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Yortan Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki, İlçe Emniyet Amiri  Nuri Turan, İl Genel Meclis Ergün Özgün, Mehmet Ören ve İlçe Müdürleri tarafından karşılandı.

Yenice Kaymakamı Oğuz Cem Murat’ tan ilçe ile ilgili brifing alan Karabük Valisi Mehmet Aktaş daha sonra sırasıyla İlçe Emniyet Amirliği,  Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi, Yenice Belediyesi, İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı ve Yortan Belediyesi’ni ziyaret etti ve bilgiler aldı.

25 yataklı Yenice Devlet Hastanesi inşaatında da incelemelerde bulunan Vali Mehmet Aktaş mevcut binayı da gezerek yatan hastalara acil şifalar diledi.

Yenice Belediyesi tarafından yapımı devam eden Yenice Seyir Terasını da gezen Aktaş, 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında hizmete açılacak 12 derslikli Yortan Çok Programlı Anadolu Lisesinde de incelemelerde bulunarak ziyaretlerini tamamladı.