İşçiydi, merakla başladığı arıcılıkta marka oldu

 İşçiydi, merakla başladığı arıcılıkta marka oldu

Aydının Kuşadası ilçesine yıllar önce turizm sektöründe çalışmak amacıyla gelen Ayla Eroğlu, önce 5 kovan arı ile işe başladı. Eroğlu, şimdi bir yandan üretim yapıp diğer yandan da organik bal satışı yapıyor.

BALIN ‘B’ SİNDEN HABERİ YOKTU Kuşadası Güzelçamlı‘ya Yozgat ilinden geldiğini ve 5 yıl öncesine kadar balı kahvaltıda ve kavanozda gördüğünü belirten Ayla Eroğlu, şimdi arıcılığı en ince ayrıntısına kadar yapıyor.

Kendi arıları ve çevredeki arıcılar için eline çekici alıp çıta bile çakan Ayla Eroğlu, “Bölgeye turizm sektöründe çalışmak için gelmiştim. Çevremde çok fazla arıcılar var. Bulunduğum yer de arıcıların merkezi konumunda olunca bu işe merak sardım. Önce 5 kovan arı alıp hobi niyetine başladığım bu iş hoşuma gidince arıcılık yapmaya karar verdim. Kısa sürede işi öğrendim. Şimdi bir yandan kovan çakıyorum, diğer yandan organik bal üretiyorum aynı zamanda da ürettiğimiz balları yerli ve yabancı turistlere satıyoruz” dedi.

“İNANDIM BAŞARDIM” Kendisini çıta çakarken görenlerin şaşırdığı ve bölgeye gezmeye gelen turistlerin yakın ilgi gösterip fotoğraf çektiklerini belirten Eroğlu, inandıktan sonra başarılmayacak bir iş olmadığını özellikle bayanların kendilerine güvenmelerini tavsiye etti.