ÇAYLI : HAZİNE ARSASI ÜRETMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ

YENİCE Belediye Başkanı Zeki Çaylı, bu dönemde de hazine arsası üretmeyi sürdüreceklerini söyledi. Çaylı, 2009 yılında göreve geldiklerinde Yenice’de iş adamlarının yatırım yapacağı hazine arsası yok iken, bugün için 191 bin m2 tapulanmış hazine arsası üretildiğini dile getirdi.
Hazine arsalarını planlayıp, tapularken Yenice’de işsizliğin çözümü noktasını düşündüklerini belirten Çaylı, “ Biz, 191.000 m2 arsayı ürettik. Masraftan kaçınmadık ve hazineye teslim ettik. İstedik ki iş adamlarının bu arsalar kullanımına çok cazip şartlarda sunulsun. Fakat böyle olmadı bu arsalar için çok yüksek bedeller belirlendi. Böyle olunca da talepli olmayı düşünen 2 firmayı da elimizden kaçırdık. Bu işin böyle olmaması gerektiğini hep anlattık, anlatmayı sürdüreceğiz. Biz istiyoruz ki, bu arsalar iş adamlarının kullanımına çok makul bedellerle sunulsun. İş 12798840_137580689965096_2010597293357161045_nadamları gelsinler, fabrika kursunlar. Biz, altyapı noktasında da belediye olarak yardımcı oluruz.


Şimdi devam eden Yenice ile Örenköy arasındaki Yenice Irmağının kanal içine alınması çalışması var, çalışma başladı. Yenice ırmağının iki taraflı, 6 km’lik bölümü kanal içine alınıyor. Bu çalışma tamamlandığında yaklaşık 150.000 m2 yeni arsa oluşabilecek. Biz, şimdiden çalışmalara başladık ve ortaya çıkacak 150.000 km’lik arsayı sanayi arsası olarak planlayıp, imara açıp, tapulayacağız.
Biz, her şeyi ilçemizin güzel geleceği için yapıyoruz. Devletimizin ilgili birimleri fiyat tespiti yaparken, işsizliğin ne olduğunu, buralara fabrikalar kurulduğunda işsizliğin çözülebileceğini göz önünde bulundurmalıdır. Yoksa devletimizin ilgili birimlerince tespit edilen fiyat pahalı olduğu zaman iş yeri açmak isteyenler de olumlu bakmıyor.
Biz, dün olduğu gibi bugün de hazine arsası üretmeyi sürdüreceğiz. Çünkü Yenice hakikaten çok önemli bir noktada. Karabük ve Filyos’un tam ortası gibi bir yerde. Yaptığımız işlerin doğru olduğu çok kısa sürede görülecektir “ dedi.