ÇAYLI GÖREVDE 13 NCÜ YILINI DOLDURDU

31 MART 2019 tarihinde yapılan Yerel Seçimler yapılalı üç yıl oldu.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Belediye Başkanlığı görevinde 13 yılını geride bıraktı. Üst üste 3 dönem Belediye Başkanı seçilen Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, geride kalan 13 yıllık sürede ilçenin birçok önemli sorununu çalışma arkadaşları ile birlikte çözdü.

Çaylı, görev yaptığı süre içinde 70 bin m2 lik bir alan üzerine kurulan Ihlamur Teras Restaurant ve Bungalov Evler Projesini de hayata geçirdi. Çok sayıda insanımıza ekmek kapısı olan devasa tesis, batı Karadeniz’in en büyük tesisi olma özelliğine de sahip. Çaylı, Çıra Pazarı Sosyal Tesislerini de inşa ederek halkın ücretsiz kullanımına sundu. Su da yaşanan sorunları kökten çözen Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ve çalışma arkadaşları, ilçedeki merkez ve mahalle yollarının % 95’ini tamamladı. Çaylı’nın hizmet dönemlerinde 70 bin ton asfalt döküldü, 35 yeni çocuk parkı kuruldu, 1.500 oturma bankı yerleştirildi, 250.000 m2 kilitli parke döşendi, 35.000 m bordür, 10.750 m istinat duvarı çekildi.

Alacağını alan, personeline düzenli maaş ve sosyal hakları ödemesi yapan Yenice Belediyesi, bu dönemlerde kurumsal kimlik de kazandı.