BİR FESTİVAL BÖYLE GEÇTİ

default

YENİCE Belediyesi tarafından bu yıl 23’ncüsü düzenlenen ve 5 gün süren Zümrüt Yenice Kültür ve Sanat Festivali sona erdi.

Festival, 27 Ekim 2021 Çarşamba günü ıhlamur Teras Tesisleri’nde Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Öğretim Üyesi Prof.Dr. Çağatay Kılınç’ın konuşmacı olarak katıldığı eğitim paneli ile start aldı. Yine aynı gün festival kapsamında öğrenciler arasına düzenlenen Resim Yarışmasının değerlendirmesi Yenice Belediyesi Toplantı Salonunda yapılarak dereceye girenler Resim Öğretmenleri tarafından belirlendi. Festival programı 28 Ekim 2021 Perşembe günü Yenice Belediyesi ile Yenice Meslek Yüksekokulu işbirliği ile Yenice Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda konuşmacı olarak Karabük Belediyesi itfaiye Müdürü Koray Korkut ve Beykoz Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Ahmet Çabuk’ın katıldığı İş Güvenliği paneli ile devam etti. Perşembe günü festival etkinleri içerisinde düzenlenen Türk Halk Müziği Ses Yarışması yapılarak Müzik Öğretmenler tarafından en iyi sesler belirlendi. 29-30 Ekim 2021 Cuma ve Cumartesi günü ise, Resim Yarışmasına katılan öğrencilerin Yenice konulu resimleri Yenice Demokrasi Meydanında sergilendi.

Festivalin final bölümü ise , Akay Meydanında başlayan Karabük Üniversitesi Halk Oyunları Ekibi gösterisi ile başladı. Hemen ardından ise Türk Halk Müziği Ses Yarışmasında derece alan ilk 3 yarışmacı sahne alarak eserlerini seslendirdi. Daha sonra ise festival kapsamında düzenlenen Resim ve Müzik yarışmasında dereceye girenlere protokol tarafından ödüller takdim edildi. Festivalde açılış konuşmasını yapan Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılan herkese teşekkür etti. Törenin ardından sahne alan ünlü Rock grubu Zakkum Yenicelilere ve hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Konser alanına gelenler yaklaşık 1,5 saat sahnede kalan Zakkum’un şarkılarına coşkuyla eşlik etti.

Festivalin final bölümüne Karabük Valisi Fuat Gürel, Yenice Kaymakamı Yasin Erdem, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Murat Kotra, Yortan Belediye Başkanı Ali Şık, MHP İl Başkanı Adem Kar,İşadamı Şefik Dizdar, MHP Yenice İlçe Başkanı Ergün Karakırık, MHP İl Genel Meclis Üyesi Murat Karagül,Gün Medya Gurup Yönetim Kurulu Üyesi Emre Aygün ,MHP Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse, AK Parti Parti Yenice İlçe Başkanı Erdal Yirmibeş ,CHP İlçe Başkanı Enver Özgün, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.