BAŞKAN ÇAYLI’DAN FESTİVAL İÇİN TEŞEKKÜR

YENİCE Belediye Başkanı Zeki Çaylı, 27-31 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenen ve 5 gün süren,    bu yıl 23 ncüsü düzenlenen ve çok büyük katılımın sağlandığı Zümrüt Yenice Kültür ve Sanat Festivali için teşekkür etti.

Bu yıl ki festivalin, sadece müzikten ibaret olmadığını belirten Başkan Çaylı,  içinde paneller, resim yarışması, en iyi ses yarışması,  resim sergisi ve halk oyunları ekibi gösteri ile daha da renkli festivali geride bıraktıklarını söyledi.

Zakkum Konserinin yer aldığı festivalin final bölümüne katılan, Karabük Valisi Fuat Gürel, Yenice Kaymakamı Yasin Erdem, MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Murat Kotra, Yortan Belediye Başkanı Ali Şık, MHP İl Başkanı Adem Kar, İşadamı Şefik Dizdar, MHP Yenice İlçe Başkanı Ergün Karakırık, MHP İl Genel Meclis Üyesi Murat Karagül, Gün Medya Gurup Yönetim Kurulu Üyesi Emre Aygün, MHP Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse, MHP Karabük İl Başkan Yardımcısı Cenk Gedikoğlu, AK Parti Parti Yenice İlçe Başkanı Erdal Yirmibeş, CHP İlçe Başkanı Enver Özgün, MHP önceki dönem Karabük Milletvekili Adayı Çetin İpek, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlara teşekkür eden Başkan Çaylı, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“ Festivalimizin her aşamasında destek gördüğümüz tüm kamu kurum ve kuruluşları ile panellerimize konuşmacı olarak katılan hocalarımıza da çok teşekkür ediyorum.

İlçe tanıtımımıza katkısı olan festivalimiz, Yenice’mizin bölgedeki gururu olan Ihlamur Teras Tesislerimizin de tanıtımına son derece katkı sağlamıştır.

Bu vesile ile devasa yatırımımız olan Ihlamur Teras konusunda da birkaç detayı paylaşmak istiyorum. Bölge turizmi açısından büyük katkı sağladığına inandığımız Ihlamur Terasın tüm işçiliği belediyemiz tarafından yapılmıştır. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ( BAKKA) ‘ya hazırladığımız projelerden 2’si kabul görmüş ve 2 milyon destek alınmıştır. İlk aşamada özelikle önceki dönem Karabük Milletvekillerimizden Osman Kahveci ve Mehmet Ceylan ve eski Valimiz İzzettin Küçük’ün katkılarını gördük. Son olarak 3 km’lik yolun genişletilmesi ve tretuvar görevi yapacak duvarlarının çekilmesinde 720 metrelik bölüm için devletimizin desteği bulunmaktadır. Bunun dışında yapılan tüm yatırımlar, bu da hesaplarımıza göre % 80 ‘lik bölüme tekabül etmekte belediyemizin öz kaynakları gerçekleştirilmiştir. Ihlamur Terasın bölge halkımıza hizmete sunulmasında emeği olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.

Hizmet anlayışını iliklerine kadar, hücrelerine kadar kanıksayan bir anlayışa sahibiz. Bulunduğu şehre hizmet etmek demek, beldesini sevmek, insanları sevmek, ufku olmak, her şekli ile yaşam tarzı demektir. Ferhat’ın Şirin’e olan aşkı gibi beldesine, yaşadığı yere aşk duymaktır, sevda duymaktır.

Görev süremiz sürecinde Yenice için hayal ettiğimiz pek çok hizmeti halkımızın bize verdiği destek, çalışma azim ve gayretimiz, daha da önemlisi Allah’ın izniyle başardık. Bu hizmetleri gerçekleştirirken Yenice’mizin güzel insanlarının desteğini, sıcaklığını hep yanımızda hissettik, bu desteklerden güç aldık.

Her yeni günde umut ve hayallerimizi canlı tutarak çok uzak ufuklara bakıyoruz. Biliyoruz ki, birlik ve beraberliğimiz çok daha güzel hizmetleri gerçekleştirmemize vesile olacaktır “ dedi.