Başkan Çaylı’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

 YENİCE Belediye Başkanı Zeki Çaylı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk    Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çaylı mesajında, 23 Nisan 1920’nin sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olduğunu kaydetti.
Atatürk’ün sahip olduğu çağdaş Türkiye Vizyonunun temelinde, demokratik bir yönetim ideali olduğunu kaydeden Çaylı, Türkiye Cumhuriyeti’nin Anayasa’daki tanımıyla demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olduğunu söyledi.

Çaylı, “Ne mutlu ki, cumhuriyetimizin kuruluş ideallerine, çağdaşlaşma hedeflerine bugün her zamankinden daha yakın bir noktada bulunuyoruz .

Bugün 101 nci açılış yıldönümünü kutlayan Türkiye Büyük Millet Meclisimizle, her zamankinden daha da güçlü olan cumhuriyetimizle, geleceğe güven içinde bakıyoruz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk  Bayramı, aynı zamanda dünyada ilk ve tek Çocuk Bayramı olarak bütün insanlık için aydınlık bir gelecek çağrısıdır.
Bu vesile ile, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve  Çocuk Bayramı’nı kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyor, bütün çocukları sevgiyle kucaklıyorum” dedi.