ATGB’ne Karabüklü Başkan, Yeniceli Başkan Yardımcısı

ATGB’ne Karabüklü Başkan, Yeniceli Başkan Yardımcısı 1Merkezi Almanya’da bulunan Avrupa Türk Girişimciler Birliği (ATGB), Marmaris Restaurant’ta gerçekleştirilen genel kongre ile resmen kuruldu.

Karabüklü İş adamı Orhan Buyurman’ın başkan seçildiği (ATGB) Avrupa’daki tüm Türk kökenli iş adamlarına hizmet sunacak.

ATGB Genel Kurulunda Yeniceli hemşehrimiz, MIC Modern Immobilien Center Şirketi’nin sahibi, işadamı Abdullah Ören Başkan Yardımcılığına seçildi.

Genel Kurul toplantısına çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu yöneticileri ve işverenler katıldı. Yönetim Kurulu seçiminde başkanlığa seçilen Orhan Buyurman; ”Avrupa’da kurulmuş birçok işveren derneğimiz var. Herkes kendi alanında çalışmalara düzenliyor. Bizde bunlardan biri olmak istiyoruz. Kesinlikle hiçbir derneğe ve sivil toplum örgütüne alternatif değiliz. Tek amacımız güçlerimizi birleştirip daha güzel çalışmalar yapmak. 140.000 işverenimizle yıllık 50 milyar ciro yapan bir potansiyelimiz var. Bu potansiyeli yeteri kadar değerlendiremiyoruz. Bu kadar güçlü bir platformun sesi gür çıkmıyor. Sorunlarımıza eğilecek ve çözüm bulacak mercileri zor buluyoruz. Avrupalı Türk Girişimciler Birliği bu potansiyeli iyi değerlendirip işverenlerimizin sorunlarını gündeme taşımada öncü bir kurulu olacak. Birliğimiz buradaki sorunlara çözümler ararken düzenleyeceği paneller, fuarlar ve sempozyumlarla Türkiye ile Avrupa’nın daha da yakınlaşması yönünde köprü vazifesi görecektir. Giderek daralan iş piyasası ve gençlerimizin mesleksiz yetişmelerine karşı önlem niteliğinde ise meslek eğitimini teşvik ve işyerlerimde meslek eğitimi verme konularında çalışmalar başlatacağız” dedi.