YENİCE PLATFORMUNDAN BİR DİZİ ZİYARET

YENİCE‘mizin önemli sorunlarını gündeme taşımak ve çözümüne katkı sağlamak amacıyla kurulmuş olan Yenice Platformu geçtiğimiz hafta içinde iki önemli ziyarette bulundu.

Karabük Valiliği’ndeki ilk ziyaret Sanayi ve Teknoloji Müdürü İsrafil Yıldız’a yapıldı. Yıldız’la yapılan görüşmede, Yenice’de OSB kurulabilmesi için neler yapılması gerektiği konusunda bilgi istendi. Daha önce yapılan başvurunun hangi aşamada olduğu konusu da gündem edildi. Yıldız, konuyla ilgili araştırma yapacağını ve bilgilendirmede bulunacağını belirtti. Platform sözcüleri, yeni çıkan bir yasaya göre, 500 bin m2’lik alanda OSB’lerin önünün açıldığını, Yenice’nin de bundan yararlanması gerektiğini bildirdiler.

İkinci olarak Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş Müdürü İbrahim Turan ziyaret edildi. Burada da Yenice’deki elektrik kesintileriyle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyaretlere Yenice Platformu’ndan Mustafa Akay,  Mehmet Turgut, Murat Bağbaşı, Naim Emdi,  Mücahit Toprak, Cemal Karakaş, Ertan Özgü ,Tuncay Arslan ve Sedat Çakıl ile iş adamları Muhittin Korkmaz ve Ertan Mısırlı katıldılar.

Platform Sözcüsü Mustafa Akay, ziyaretlerin gayet verimliği geçtiğini, sonuca odaklı ziyaretleri sürdüreceklerini bildirdi. Edinilen bilgilere göre, bu hafta içinde de  doğalgaz konusunu görüşmek üzere KARGAZ ziyaret edilecek.