Türkiye’nin Yerli Otomobili TOGG KBÜ’nün Makam Aracı Oldu

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, makam aracı olarak alınan Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’u teslim aldı.
Karabük Üniversitesi Rektörlüğünde, Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG, makam aracı olarak kullanılmaya başlandı.

TOGG’un hizmete alınması dolayısıyla Rektörlük Binası önünde tören düzenlendi.
Törende konuşan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, “Yerli ve milli aracımız TOGG’u satın almış bulunmaktayız. Elimizdeki yabancı marka makam aracımızı satarak bunun yerine yerli ve milli aracımızı almış bulunmaktayız. Satım ve alım ücreti konusunda hemen hemen yaklaşık aynı fiyata denk gelmiş oldu. Böylelikle hem yabancı marka aracı elimizden çıkarmış olduk hem de yerli ve milli aracımızı kullanmaya başlamış olduk. ‘Yerli üretim, yerli tüketim’ Sayın Cumhurbaşkanımızın son derece önemli bir vizyonu. Biz de Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘yerli üretim, yerli tüketim’ vizyonuna uygun olarak, Karabük Üniversitesi olarak yerli ve milli aracımızı teslim aldık ve bunu kullanıma sunduk” dedi.

Karabük Üniversitesi olarak bütün alımlarımızı gerçekleştirmeye ve ülke ekonomimize bu şekilde büyük katkılar sunmaya çalışacağız. Bu teknolojilerin gelişerek daha da ilerlemesini sağlayacak en önemli unsur tüketimdir. Tüketim olmadığı takdirde bu teknolojilerin gelişimi söz konusu olmaz” ifadelerini kullandı.

TOGG’un çağın ötesinde bir araç olduğunu söyleyen Rektör Kırışık, “TOGG aracımızı teslim aldık. Gördüğümüz üzere gerçekten mükemmel bir araç yapılmış. Adeta yürüyen bir bilgisayar yapılmış, bir araçtan çok ötesi, çağın ötesinde bir araç yapılmış. Şu anda bugün kullanılmakta olan pek çok araç var. Bunlarla TOGG’u kıyasladığımızda gerçekten çağın ötesinde bir araç oluşturmayı başarmışlar. Bu konuda mühendislerimizi, TOGG fabrikamızı tebrik ediyorum. Başarılı çalışmalarının artarak devamını diliyorum. Yine bu TOGG aracında olduğu gibi farklı farklı versiyonlarla inşallah bu araçları milletimizin hizmetine sunmalarını temenni ediyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, aracın anahtarını teslim alarak şoför koltuğuna geçti.

Bir yanıt yazın