Rektör Polat’ın 19 Mayıs kutlama mesajı

KARABÜK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Rektör Polat mesajında şu ifadelere yer verdi;

“ Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak bağımsızlık ve özgürlük adına milli mücadeleyi başlatmış, Türk Milleti canı pahasına birlik ve beraberlik ruhuyla el ele vererek milli mücadeleyi zaferle taçlandırmıştır. Yeniden uyanışın en önemli adımı olan 19 Mayıs, özveriyle yetiştirdiğimiz geleceğin teminatı gençlerimize armağan edilmiş onlara duyulan güven ve sevginin ne kadar büyük olduğu vurgulanmıştır. Gençlerimiz tarihten aldığı bu büyük güçle, sorumluluğunun bilincinde vatanını severek, değerlerine bağlı, donanımlı, dünyayla yarışabilir şekilde ülkemizi daha ileri noktalara taşımalıdır. Bu bilinçle yetişen gençlerimiz gelecekte milletimizin en büyük güvencesi olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere İstiklal Savaşı’mızın tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyor, gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum “ dedi.