MHP, DR.ADEM KAR İLE DEVAM DEDİ

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Karabük İl Başkanlığı 13. Olağan İl Kongresi geçtiğimiz günlerde ( 22 Kasım 2020 ) yapıldı.

Tek aday ile gidilen seçimlerde mevcut İl Başkanı Dr. Adem Kar, güven tazeledi.

Genel Kurulda, pandemi tedbirleri nedeniyle MHP Karabük İl Başkanı Dr. Adem Kar ve MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz birer konuşma yaptılar.

Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, CHP ve İYİ Parti’nin ABD’deki seçimlere bel bağlayıp hayal dünyasına daldıklarını söyledi.
Karabük Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin mesajının okunmasının ardından konuşan Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Türkiye’nin dünyanın en zor coğrafyasında bulunduğunu ve MHP’nin kuruluşundan itibaren buna göre siyaset yaptığını kaydetti.
15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi, Türk milletinin sokakta doğal bir sonuç olarak kurduğu Cumhur İttifakı’nın asla basit bir seçim birlikteliği olmadığını belirten Durmaz, “7 Ağustos Yenikapı ruhu ile perçinlenen bu birliktelik, özünde vatan ve millet sevgisini barındırmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği için sorumluluk üstlendik, milli bekamız için hesapsız, çıkarsız, pazarlıksız bir ittifak kurduk. Cumhur İttifakı Türk milletinin tercihidir” dedi.

Konuşmanın ardından tek listeyle gidilen seçimde mevcut İl Başkanı Dr. Adem Kar delegelerin oylarıyla yeniden başkan olarak seçildi.

Kongreye MHP Genel Başkanı Sadir Durmaz, MYK Üyeleri Murat Kotra, Gökhan Ağdemir, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı anı Dr. Adem Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse, ilçe başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.