Kolej gibi okul Yortan Çok Programlı Anadolu Lisesi

Kolej gibi okul

Yortan Çok Programlı Anadolu Lisesi

Görmenizi TAVSİYE ederiz…

Yenice Yortan Beldesi Çok Programlı Anadolu Lisesi, adeta bir kolej gibi. Okulda öğrencilerin eğitimi için tüm donatılar hazır. Okulun genç Müdürü Ertuğrul Karakırık, heyacanlı ve gayretli yapısı ile okula her geçen gün yeni ivmeler kazandırıyor.

Biz gittik, gördük. Çok büyülendik. Adeta kolej gibi bir okul. Velilerimizin de bu muhteşem okulu görmesini tavsiye ederiz.

OKULUMUZU TANIYALIM….

Yortan Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ertuğrul Karakırık, okulunu şöyle tanıttı:

OKULUMUZ 14.09.1992 tarihinde açılmıştır ve tam gün-tam yıl olarak eğitim ve öğretime devam etmektedir.

Ayrıca kız öğrenci pansiyonumuz bulunmakta ve kapasitesi 40 kişiliktir.

Okulumuzda 3 farklı bölüm bulunmaktadır. Sırasıyla bunlar; Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı (Veteriner Sağlık), Yiyecek İçecek Hizmetleri (Aşçılık) ve Anadolu Lisesi bölümleridir.

Mesleki bölümlerde okuyan öğrencilerimiz 9. sınıftan itibaren alanları ile ilgili derslerde hem teorik hem de okulumuz bünyesinde bulunan atölyelerde uygulamalı dersler almaktadırlar. Ayrıca son sınıfa geldiklerinde çeşitli özel sektör kuruluşlarında ve kamu kurumlarında stajyer olarak eğitim almaktadırlar. Bu süreçte asgari ücretin 2/3 kadar devlet katkısı alabilmektedirler. Yiyecek İçecek Hizmetleri (Aşçılık) dalından mezun olan öğrencilerimiz diplomalarının yanında iş yeri açma belgesi de alarak istedikleri zaman ve yerde iş yeri açabilmektedirler. Ayrıca bu bölüm mezunları, belli dönemlerde ortaöğretim (lise) mezunu kişilere açılan kamu kadrolarına aşçı ve aşçı yardımcısı olarak yerleşebilmektedirler.

Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı (Veteriner Sağlık) dalından mezun olan öğrencilerimiz diploma aldıklarında Veteriner Sağlık Teknisyeni olarak unvan almaktadırlar. Kendi işlerini kurmak isteyen mezunlarımıza zaman zaman devlet hibelerinde öncelik verilmektedir. Bunun yanında büyükbaş, at ve tavuk çiftlikleri, petshop vb. işletmelerde iş bulabilmektedirler.

Anadolu Lisesi türünde eğitim ve öğretim alan öğrencilerimiz sözel, eşit ağırlık ve sayısal düzeyde yeterli akademik dersleri alarak mezun olmaktadırlar.

Okulumuz öğrencilerinin kullanımına ayrılan

1 Yiyecek İçecek Hizmetleri Atölyesi,

1 Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Atölyesi,

1 Müzik Atölyesi,

1 Kütüphane,

1 Bilgisayar Laboratuvarı,

1 Kapalı Spor Salonu,

1 Çok Amaçlı Salon,

1 Yemekhane,

Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından yapılan 1 Basketbol Sahası

Gençlik Spor Müdürlüğüne bağlı 1 Açık Futbol Sahası ve

1 Kapalı Halı Saha bulunmaktadır.