Gurbetçiler selzedeler için birlik oldu

AVRUPA Karabükspor, Almanya Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kastamonu ve Bartın ve Sinop illerinde yaşanan afet için hazırlanan su dolu yardım tırları sel mağduru ailelere gönderdi.

Almanya’da kurulu bulunan Avrupa Karabükspor Derneği Başkanı olan Abdullah İnam, sosyal medya aracılığı ile başlattıkları yardım kampanyası ile sel felaketinin en çok mağdur ettiği Kastamonu’nun Bozkurt ilçesi için su dolu yardım tırı hazırlattı. Karabük’ten yola çıkan su dolu tır, afet bölgesine ulaşarak selzedelere dağıtıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Abdullah İnam, ülkenin afetlerle boğuştuğu bir dönemde kayıtsız kalamayacaklarını belirterek, “Afetlerde kaybetmiş olduğumuz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Allah beterinden saklasın.

Bunun yanında yaşanan sel felaketinden dolayı mağdur olan vatandaşlarımızın, diğer ihtiyaçları konusunda elimizden geldiğince destek olmaya gayret edeceğiz. Önümüzdeki haftalarda eğitim öğretim başlayacak. Bunla ilgili öğrencilerimin ihtiyaçları konusunda toplanan yardımlara gerekli destekleri bölgeye ulaştıracağız. Düzenlediğimiz kampanyaya destek veren tüm gurbetçilerimize ve işadamlarımıza teşekkür ediyoruz ” dedi.