Denizbank da ATM için çalışma başlattı

 İLÇEMİZDE yıllardan beri hizmet veren İş Bankası’nın Yenice’deki şubesini Karabük’e taşınmasının ardından özel bankaların Yenice’ye ATM kurma arzusu artıyor.

Alınan bilgiye göre, Denizbank da Yenice’de ATM kurmak fizibilite çalışması başlattı. Bankanın ATM yeri için önümüzdeki günlerde girişimde bulunabileceği öğrenildi.

20 bin nüfuslu Yenice’de şu anda Ziraat Bankası tek banka şubesi olarak kaldı. Ziraat Bankası aynı zamanda ATM’leri ile hizmet verirken Garanti Bankası ve İş Bankası‘nın da Yenice’de ATM ‘si bulunuyor. Halk Bankası’nın da önümüzdeki aylarda cep şube usulü̈ bir banka hizmeti sunmaya hazırlandığı ve yer konusunu çözdüğü gelen bilgiler arasında. Bunun yanında maaşlarını diğer bankalardan alan vatandaşlar da bulunuyor. Vatandaşlar, bu nedenle başka bankaların kredi ve banka kartlarını kullandıkları, para çekme ve yatırma işlemleri için Karabük’e gidip gelmek zorunda olduklarını belirtiyorlar. Bunun zaman ve para kaybına neden olduğunu belirten vatandaşlar, şehrin belli noktalarında diğer bankaların özelikle de Yapı Kredi Bankası’nın ATM koymaları gerektiğini dile getiriyorlar.