BASINDAN SEÇMELER… ALİ AŞAR – Karabük Haber Sancak Gazetesi

BASINDAN SEÇMELER…

ALİ AŞAR – Karabük Haber Sancak Gazetesi

ÇAYLI İMZALADI !

PASTAYA ORTAK MI OLUNUYOR ?

Yine seçim dönemindeyiz, bu seçim diğer seçimlere göre ne kolay, ne de basit bir seçim.

Ülke siyasetinin var olma, yok olma endişesinin yaşandığı bir dönemden geçiyoruz.

Her seçim döneminde olduğu gibi Yenice İlçesi yine seçim sözlerinin en fazla konuşulacağı ilçelerimizden biri olarak görünüyor.

Yenice’ye Orman ve Orman Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi kurulacağı yönünde iktidar kanadının sözü olmasına rağmen, maalesef bu sözünü unutan ve unutturan bir iktidar temsilcileri var.

Doğalgaz öncesi Organize Sanayi Bölgesi kurulacak sözünün üzerinden yıllar geçmesine rağmen halen iktidarın bir çivisinin Yenice’de çakıldığı görülmüyor.

Şimdi! İktidar partisinin yerel temsilcileri müjde doğal gaz geliyor haydi hayırlı olsun gibi açıklamalarla, Yenice halkının kendilerine inanacağını sanıyorlar.

Oysa ki;

Yenice’de Belediye Başkanı Zeki Çaylı, üç dönemdir görevinin başında ve iktidar temsilcilerinin söylediği gibi doğal gaz onların istediği için değil, alt ve üstyapı konusunda çalışmalar belediye tarafından yapılarak, doğalgaz gelişinin yolu Başkan Zeki Çaylı’nın gayretleri ile açılacaktır.

Kargaz ile Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı arasında imzalanan protokol sonucunda Yenice halkı taşımalı doğalgaza kavuşacaktır.

Öyle görünüyor ki; Yenice’ye doğalgaz için kazmanın Mart ayı içinde vurulacağı ve öncelikli olarak Özal Mahallesinde gaz kullanmaya başlanacağı görülüyor.

Yenice’ye taşımalı doğal gaz getirilmesi konusunun riski belediyede olmasına rağmen, bundan prim yapmak isteyen Yenice’de yerel siyasetçilerin bulunduğu da aşikar şekilde görülüyor.

Alt ve üstyapı konusunda Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, garanti vermemiş olsaydı bugün, Yenice’de doğalgaz kullanımı konusunda, Belediye ile Kargaz arasında protokol de imzalanmamış olurdu.

Yenice’nin Şehremini olarak halkın hizmetini yürüten Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın attığı bu olumlu adım sayesinde Yenice halkı 2023 yılı kışını doğalgaz kullanarak geçirecektir.