YENİCE’YE DOĞA SEVERLERİN İLGİSİ ARTIYOR

yeniceye-doga-severlerin-ilgisi-artiyorYenicenin doğası ve ormanları son yıllarda artan tanıtım çalışmaları ile ziyaretçi akınına uğruyor. Özellikle hafta sorunları İstanbul ve Ankara’dan gerek doğa dernekleri ve grupları vasıtasıyla gerekse doğa turları düzenleyen acenteler vasıtasıyla çok sayıda doğa sever Yenice ormanlarını ziyaret edip kamp kuruyor, yürüyüş etkinliği yapıyor.

Geçtiğimiz hafta sonu da yine çok sayıda doğa sever Yenice ormanlarını ziyaret etti. Ankara Merkezli Eyvallah Anadolu Grubu,  22 Ekim 2016 Cumartesi günü 30 kişi ile Göktepe Yaylasında kamp kurdu, yine İstanbul Merkezli Kamp Günlüğü Grubuna bağlı üniversiteli gençler de Göktepe Yaylasında kamp kurdular. Bu etkinliklerle Göktepe Yaylası yaklaşık 40 çadır ile tam anlamıyla kamping alanına döndü.

23 Ekim 2016 Pazar günü ise yine Ankara Merkezli Rotasızlar Grubu ise,  28 kişi yürüyüş etkinliğinde bulundu. Ayrıca Yenice’de sonbaharın renklerini fotoğraflamaya gelen çok sayıda amatör fotoğrafçılar da Yenice’yi ziyaret etti