YENİCELİ MEHMETÇİĞİMİZDEN “ HES “ TEPKİSİ

TSK’nın Suriye’nin Afrin bölgesinde ülkemiz sınırlarını terör unsurlarından temizlemek üzere başlattığı Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bölgede görevli bulunan Yeniceli asker kardeşimiz, anlamlı bir mesajı çok dikkat çeken bir yöntemle gönderdi.

Bölgede görevli Yeniceli askerimiz,  geçtiğimiz günlerde yeniden gündeme gelen ve büyük tepki çeken Yenice’de Şeker Kanyonu üzerine yapılması planlanan Hidroelektrik Santrali (HES) projesine karşı, tepkisini ilginç bir yöntemle dile getirdi. Bölgede terör unsurlarının üzerine yağan mühimmatlardan birinin üzerine “Biz Afrin’i,  Siz Şeker Kanyonunu Savunun” yazan asker, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada devlet büyüklerinden bu konuda duyarlı olmalarını istedi.

Yeniceli Mehmetçiğimizin  paylaştığı üzeri yazılı mühimmatta ismi geçen Yenice Gençlik Platformu Başkanı Tahsin Karaarslan ise “Afrin’de görevli askerimizin bu mesajını iyi anlamak ve duyarlı olmak gerektiğini düşünüyorum. Umarım en kısa zamanda Şeker’e HES yapılması kararından dönülür.” şeklinde açıklama yaptı.

Şeker Kanyon’da Şimşir Deresi üzerine yapılması planlanan HES projesi ile ilgili geçtiğimiz günlerde İl Genel Meclisinden onay çıkmış, bunun üzerine Karabük’ün yanı sıra Zonguldak ve Bartın’dan gelen çevre platformu üyesi yaklaşık 300 kişi eylem yaparak tepkilerini dile getirmişti.