Yenice Ihlamur Teras Macera Parkuru ilgi görüyor

TÜRKİYE’nin en büyük blok ormanlarının yer aldığı Yenice Belediyesi tarafından Yenice’ye hakim zirvede kurulan ve doğa severlerin büyük ilgisini çeken Ihlamur Teras, macera tuttuklarının da ilgisini çekmeye başladı.

Belediye tarafından Ihlamur Teras içerisine kurulan Macera Parkuru, tesise gelenler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Yenice Belediyesinin hayata geçirdiği 70 bin metrekare alan içerisinde bungalow evlerinin bulunduğu Ihlamur Terası’nda açılan Flora (Bitki) ve Fauna (Hayvan) Müzesinin yanında belediye tarafından macera tutkunları içinde hayata geçirilen “Macera Parkuru ” da bölgede ilk olma özelliği taşıyor. Çam ağaçlarına halatlarla konuşlandırılan macera parkuru hem adrenalin, hem de zirvede doğa resitali heyecanı da sunuyor. Güvenliğin en üst seviyede olduğu Macera Parkurunun içerisinde yer alan Ağaçlar Arası İp Parkuruna 15 yaş sınırı konuldu.

Ihlamur Teras’ın bölge turizmine canlılık kazandırdığını ve ilçenin çehresini değiştirdiğini aktaran Yenice Belediye Başkanı Çaylı, “Ihlamur Teras 70 bin metrekare alan üzerine kurulu, bungalow evleri, restoran, kafeterya ve diğer alanlarıyla yapmış olduğumuz sosyal bir proje. Bölgenin göz bebeği. Yenice’nin turizme açıldığı nokta.” diye konuştu. Terasta verilen hizmetleri ve yapılan çalışmaları anlatan Çaylı, bölgenin dünyaya açılan penceresi olan bu alana herkesi beklediklerini ifade etti.

Önümüzdeki günlerde Zipline ve paintball projeleri için bir çalışma yapılacağı öğrenildi.