YENİCE BELEDİYESİ’NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞME SEVİNCİ

YENİCE Belediyesi ile belediyede çalışan 21 kadrolu işçiyi kapsayan toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.

Alınan bilgilere göre, her iki tarafta anlaşmaya çok sıcak baktı ve 30 dakika gibi çok kısa sürede anlaşma sağlandı.

Sözleşmede, Yenice Belediyesi’ni temsilen Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Yenice Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Zekeriya Acar ve Mali Hizmetler Müdürü Hasan Bağbaşı, Genel – İş Sendikasını temsilen de Zonguldak Şube Başkanı Enis Dizdaroğlu ile Yenice Belediyesi İşyeri Temsilcileri İlknur Kavaklı, Vedat Ekmekçi ve Sedat İnam bulundu.

21 kadrolu işçiyi kapsayan toplu iş sözleşme görüşmeleri sonunda, işçilerin maaşlarında % 17, 5 artış sağlandı.

Tarafların anlaşması sonucunda kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Zeki Çaylı, yYENİCE BELEDİYESİ’NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞME SEVİNCİıllık enflasyon rakamının 2 katı artış sağladıklarını söyleyerek, “ İşçilerimiz bunu hak ediyor. Verebileceğimizin en yükseğini verdik. Aileleriyle, sağlık – sıhhat içinde bu verdiğimiz ücretleri güle güle yemelerini yüce Allah’ımdan diliyorum. Her iki tarafa da hayırlı olsun “ dedi.

Genel – İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Enis Dizdaroğlu da, “ Belediye Başkanımıza çok ama çok teşekkür ediyorum. 30 dakikada anlaşmayı sağladık. İşçilerimiz adına güzel bir sözleşme olduğuna inanıyorum. Hayırlı – uğurlu olsun “ dedi. DSC_0099 DSC_0103