ÇAYLI’NIN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

BELEDİYE Başkanı Zeki Çaylı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj 2014_07_01_2407342792yayınladı.
Çaylı, yaptığı açıklamada, basın özgürlüğünün önemine dikkat çekerek, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yaptığı önemli hizmetlerle halkın haber alma hakkını kullanmasını sağlayan basının, insan haklarının önemli güvencelerinden birini teşkil ettiğini belirtti.
Başkan Çaylı, basın kuruluşlarının ve basın mensuplarının halk ile yönetenler arasında bir köprü vazifesini yerini getirdiğini kaydetti.

Çaylı, açıklamasında şu görüşlere yer verdi ; “ Basının haber verme ve denetleme başta olmak üzere, görev ve sorumluluklarını eksiksiz bir şekilde yerine getirebilmesi için basın özgürlüğünün ve ifade hürriyetinin korunması elzemdir. Basının her hangi bir baskıya, sınırlandırmaya ve yönlendirmeye maruz kalmadan görevini yapabilmesi, demokrasimizin kurum ve kurullarıyla, sağlıklı bir şekilde işlemesi bakımından da önem taşımaktadır.

Basınımızın bu anlayışla, daima sorumluluklarının bilinciyle hareket edeceğine ve ülkemizin en ileri standartlara ulaşmasına katkılarını sürdüreceğine inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta ilimiz ve ilçemizde gazetecilik görevini yerine getiren gazetecilerimiz olmak üzere tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, görevlerinde başarılar dilerim” dedi.