YENİCE BELEDİYESİ HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ İŞ BAŞINDA

YENİCE Belediyesi , tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hayatı durdurma noktasına gelen korana virüs salgını mücadelesinde sahadaki yerini aldı ve tüm ekipleri ile halkına hizmet getiriyor.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın önderliğindeki Yenice Belediyesi, Türkiye’de 11 Mart’ta başlatılan korana virüs tedbirlerine ve uygulamalarına önemli derecede katkı sağlıyor.

Türkiye’de mücadelenin başladığı ilk günden bu tarafa önemli işler yapan ve bir dizi uygulamalar başlatan Yenice Belediyesi , ilk günden itibaren dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Belediye  İtfaiye Ekipleri , merkez ve mahallelerimizde deterjanlı yıkama çalışmalarına devam ediyor.

Mezarlıklardaki temizleme işlerini de önümüzdeki günlerde tamamlanacak.

İlçe Kaymakamlığının önderliğinde kurulan Vefa Destek Gurubuna yardımcı olmak için Zabıta Memurları Özkan Çaylı, Ergin Abaoğlu, Büro Personelleri Ünal Meşebaşı ve Dilek Kocabaş’tan oluşan bir ekip kuran Yenice Belediyesi , merkez ve mahallelerden gelen istek ve taleplere cevap vermeye çalışıyor.

Zabıta Komiseri ve Zabıta Kadrosunun bu dönemde fırın, restoran ve pastaneler başta olmak üzere işyerlerine denetimleri sıkılaştırılmış şekilde sürdürülüyor. Yine, halk pazarında sosyal mesafeye uygun düzenlemeler yapılıyor. Pazaryeri girişinde her hafta pazara giren vatandaşlara maske dağıtan belediye, pazardaki fiyatları da sürekli kontrol ediyor.

Her zaman fakir – fukaranın yanında olan Yenice Belediyesi , ayni ve nakdi yardımlarını da yapmaya devam ediyor.