YENİCE BELEDİYESİ 8000 TON ASFALT DÖKECEK

YENİCE BELEDİYESİ

8000 TON ASFALT DÖKECEK

Belediye Başkanı Zeki Çaylı yönetimindeki Yenice Belediyesi, 2017 yılı asfalt çalışmalarının planlamasını tamamladı.

Belediye Fen İşlerinden alınan bilgilere göre, 2017 yılı içinde asfaltlanacak yollarda kullanılacak mıcır stoklaması yapıldı ve asfalt bağlantıları bitirildi.

Yenice Belediyesi’nin önümüzdeki Temmuz ayında asfaltlama çalışmalarına başlayacağı ve 8000 ton asfalt dökeceği dile getirildi.

Belediyenin asfalt planlaması ile ilgili açıklama yapan Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, “ Göreve geldiğimizden bu yana her yıl bir planlama doğrultusunda belediyemiz dahili mahallelerimizde asfalt çalışması yapıyoruz. Bu yıl da başta Özal Mahallesi ile Dabazlar arasındaki yol olmak üzere, İsmetpaşa Mahallesi Merkez Camii – Topraklar Mezarlığı yolu, Hacı Ömerkadı ve  Keskin Sokakta çalışma yapacağız.

Yine, Merkez ve Mahallelerimizin ihtiyaç duyulan bölgelerinde asfaltlama çalışması planlıyoruz. Yaklaşık 8000 bin ton asfalt dökeceğiz “ dedi.

Bilindiği üzere Yenice Belediyesi geçen yıl asfalt çalışmaları esnasında çevreye yayılan toz ve kirli havayı engellemek için de asfalt şantiyesine filtre takılmasını sağlamış,  böylelikle şantiyeye yakın çevredeki Atatürk Mahallesi sakinlerinin memnuniyeti kazanılmıştı. Yine geçtiğimiz yıl içinde 250 bin TL ’lik yeni bir yatırımla asfalt şantiyesinin kapasitesi saatte 40 tona çıkarılmıştı.