BU YOL İÇİN BİR DAKİKA DAHİ BEKLENMEMELİDİR !!!!

BU YOL İÇİN BİR DAKİKA DAHİ BEKLENMEMELİDİR !!!!

Bir çok kazanın yaşandığı ,

Karabük – Yenice- Devrek yol ayrımı karayolu duble yol ağına mutlaka alınmalıdır.

Geçtiğimiz aylarda halka duyurduğumuz, karayollarının Karabük – Yenice yol güzergahında ölçüm çalışması yaptığı ve önümüzdeki yıllarda duble yol yapma çalışması başlatacağı haberi dahi vatandaşları memnun etmezken, Karabük – Yenice yolunda sık sık yaşanan kazalar vatandaşların bu yol için bir dakika dahi beklenilmesin serzenişlerine yol açıyor.

Karabük – Yenice- Devrek yol ayrımı karayolunun duble yol ağına alınması konusunda vatandaşların ısrarlı talepleri sürüyor.

Artvin’den çıkan bir aracın E-5’e ve denize uzandığı bir bağlantı yolu olan ve Filyos Liman Projesinin hayata geçmesi ile daha da stratejik bir konuma kavuşacak Karabük -Yenice-Devrek yol ayrımı karayolu, son aylarda araç trafiğini kaldıramaz duruma geldi.

Birçok ölümlü kazanın da yaşandığı yolun gelişli-gidişli olması artık çok büyük bir gereklilik olarak görülüyor.

Yol güzergahında ağır ve tonajlı araçların gece-gündüz seyir etmesi de vatandaşların taleplerde ne kadar haklı olduğunun bir başka göstergesi.

Konu hakkında görüş bildiren vatandaşlar , “ Özellikle Karabük – Yenice arasındaki güzergahta yaşanan kazalar bizi ciddi endişelere sevk ediyor. 60 km. lik yolu duble yol haline getirmek bu güçlü devlete bir maliyet getirmez. Artık, bir çok kazanın olduğu bu yolun duble yol olması kaçınılmazdır. Siyasi irade başta olmak üzere yerel yöneticilerimiz bu konunun ciddiyetini kavramalı ve bir dakika dahi beklemeden gereğini yapmalıdır “ dediler.

Biz de vatandaşların bu haklı taleplerini kamuoyu ile paylaşıyoruz.