VALİ KÜÇÜK’TEN DARBECİ ALBAYA TOKAT!

VALİ KÜÇÜKBursa basınında yer alan habere göre Vali Küçük’ün darbeci albaya tokat attığı iddia edildi.

Üsküdar kaymakamlığı görevi sonrası 2010 yılı kararnamesi ile Karabük valiliğine atanan ve 4 yıl süreyle Karabük valiliği görevini yürüten ve de Şanlıurfa valiliği görevini takiben son olarak yayınlanan kararname ile Bursa valiliğine atanan İzzettin Küçük’ün kendisini azletmeye gelen darbeci albayı tokatlayarak gözaltına aldırdığı ortaya çıktı.

İddiaya göre; Bursa Jandarma Alay Komutanı Albay Yurdakul Akkuş, Vali İzzettin Küçük’ü arayarak darbe yapıldığını söyledi. Kendisinden görevi devretmesini istedi. Vali Küçük de “Demek darbe yapıldı ve yetki devri istiyorsunuz. O zaman buraya gelir misiniz?” dedi.

Bir süre sonra kapı açıldı ve içeri Bursa Jandarma Alay Komutanı Albay Yurdakul Akkuş girdi. Vali Küçük’e doğru yürüdü ve görevi bırakmasını istedi. Bu sırada demokrasiden ödün vermeyeceğini belirten Vali Küçük, elinin tersiyle darbeci albayın yüzüne sert bir tokat indirdi. Odadaki polislere emir veren Vali Küçük, darbeci komutanı gözaltına aldırdı.

Olay Bursa’da büyük yankı uyandırırken halk darbeye karşı dik duran Vali Küçük’ün yanında olduğu mesajları yağdırmaya başladı.