ÜYELERİMİZİN HAK VE MENFAATLERİNİ KORUMAK BİRİNCİ GÖREVİMİZ

HİSAR KÖYÜ TARIMSAL KALKINMA KOOPARATİFİ YÖNETİMİ : 

ÜYELERİMİZİN HAK VE MENFAATLERİNİ KORUMAK BİRİNCİ GÖREVİMİZ 

Yenice’nin en eski ve en büyük köylerinden Hisar köyü, Yenice’nin orman kooperatifleri içersinde en büyük kooperatiflerinden birine sahip. Yaptığı çalışmalar ve tecrübeli yönetimiyle göz dolduran Hisar Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkan ve Yöneticileriyle faaliyetleri hakkında konuştuk.Hisar Kooperatifi 1

Ajans Yenice: Hisar Kooperatifi yönetimi kimlerden oluşuyor, görev dağılımı nasıl ve ne zamandan beri görev yapıyorsunuz?

Hisar Kooperatifi: Yönetimimiz 5 Mayıs 2015 tarihinde yapılan kongreden sonra göreve başladı. Yönetimimizde, Nevzat Özgü Başkan, Muhammet Köseoğlu 2 nci Başkan, Bayram Ören de Muhasip olarak görev yapıyor.

 

Ajans Yenice: Kooperatifinizin kaç üyesi var?

Hisar Kooperatifi: Şu anda yaklaşık olarak 160 dolayında arkadaşımız kooperatifimizden aktif olarak iş almaktadır.

 

Ajans Yenice: Kooperatif olarak hangi bölgede çalışıyorsunuz?

Hisar Kooperatifi: Kooperatifimizin çalışma bölgeleri, Camiyanı ve Bakraz bölgeleridir.

 

Ajans Yenice: Kooperatifiniz açısından 2015 yılı nasıl geçti, değerlendirir misiniz?

Hisar Kooperatifi: Öncelikle 2015 yılı üyelerimiz açısından kazasız belasız geçtiği için mutluyuz. Bunun dışında 2015 yılı üretim faaliyetlerimiz ve üyelerimiz açısından iyi bir yıl oldu. Kısaca kooperatif olarak planladığımız hedeflerimize ulaştık.

 

Ajans Yenice: 2016 beklentileriniz ve hedefleriniz nedir?

Hisar Kooperatifi: 2016 yılından beklentimiz, kış kesimi için bize verilen 10 bin m3 payın arttırılması. Maalesef şuanda tescil bölmelerinde tohumlama belirmediğinden dolayı damgalama işlemleri ileri bir tarihe ertelendi, tohumlamanın belirmesi halinde gerekli damgalamanın yapılacağı hususunda beklentimiz var. Bunun yanında yaz kesiminde yapılacak damgalarda üyelerimizin mağdur olmayacak bir şekilde damgaların yapılmasını bekliyoruz. Bizim kooperatif yönetimi olarak birinci görevimiz, üyelerimizi hak ve menfaatlerini korumak bunun için gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz. 2016 hedefimiz öncelikle kazasız belasız ve bol kazançlı bir üretim sezonu geçirmektir.

 

Ajans Yenice: Kooperatifinizin köyünüze başka ne tür katkıları var?

Hisar Kooperatifi: Kooperatif yönetimi olarak köy muhtarlığımız ile sürekli diyalog ve iş birliği içersindeyiz, köyümüzün eksikleri konusunda imkânlarımız ölçüsünde köyümüze yardımcı olmaya çalışıyoruz.

 

Ajans Yenice: Son olarak söylemek istedikleriniz?

Hisar Kooperatifi: Kooperatif yönetimi olarak bizler, her zaman üyelerimizin ve köyümüzün çıkar ve menfaatleri doğrultusunda hareket ediyor, sevinçli ve kederli günlerinde onlarla beraber olmaya çalışıyoruz. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi üyelerimizin hak ve menfaatlerini korumak birinci görevimizdir.