SEYİR TERASI GÖZ KAMAŞTIRIYOR

  • Batı Karadeniz’in İncisi Seyir Terası Projesi’nde Restaurant ve Kafeterya Tamamlandı.

Göreve gelirken en önemli amaçlarından birisinin Batı Karadeniz’in Şirin İlçesi Yenice’yi Küçük Avrupa Şehirlerine benzer bir şehir yapmak ve uzun vadede bir turizm kenti yapabilmek olduğunu seçim meydanlarında söyleyen ve görev süresinin ilk 5 yılında bunun altyapılarını ve projelerini tasarlayan Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Seyir Terasında çok önemli yol aldıklarını söyledi ve Ramazan Bayramında 6 bungalov evin de tamamlanacağını belirtti.

Seyir Terasında tüm ekipleri ile çok yoğun bir çalışma sergilediklerini belirten Çaylı, 6-7 milyon maliyetli bu projenin Yenice’nin ve Yenice halkının gurur projesi olduğunu söyledi.

Gazetemize Seyir Terası – Köykent Projesi hakkında bilgiler veren Çaylı,

“ 2014 yılının 01 Aralığında ilk kazmayı vurduğumuz, gurur projemiz Seyir Terası – Köykent Projesinde inanılmayacak derecede çalışmalar yaptık. Belediyemizin iş gücü ile buralara getirdiğimiz projeyi görenler ‘ Büyük İl Belediyelerinin ‘ ancak gerçekleştirebileceği 6-7 milyon maliyetli bir projeye başlamanın dahi büyük bir düşünce olduğunu bize söylüyorlar. Bu projede çok amaçlı kültürel ve sosyal donatılı toplantı salonu, restoran, kafeterya, konferans ve toplantı salonu, mescitlerimiz ve ön terasımız bulunmaktadır.

Proje kapsamında, çok amaçlı kültürel ve sosyal donatılı toplantı salonu, restoran, kafeterya, , mescitlerimiz ve ön terası tamamladık, hizmete hazır hale getirdik. 30 bungalov evden 6 adedini Ramazan Bayramında hizmete sunacağız. BAKKA Projesi kapsamında yapılan 14 bungalov evin ihalesi bu ayın 26’sında yapılacak. Muhtemelen 2017 sonu itibariyle 20 bungalov ev tüm donanımlarıyla bitirilerek hizmete hazır hale gelecek “ dedi.

Çaylı, Yenice ile teras arasında yol güzergâhında da İl Özel İdare tarafından genişletme ve asfalta hazırlama çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi ve bu çalışmaya önderlik edenlere ve katkı verenlere