Şehrin kabul edeceği bir camii inşa edilecek

AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI TİMURÇİN SAYLAR:

Şehrin kabul edeceği bir camii inşa edilecekŞehrin kabul edeceği bir camii inşa edilecek 

Karabük’te devam eden projelerle ilgili basını bilgilendiren AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Karabük gündeminde son günlerde çok konuşulan camii inşası ile ilgili de açıklamada bulundu ve “ Şehrin kabul edeceği bir camii inşa edilecek “ dedi.

Saylar, açıklamasına şöyle devam etti :

“Karabük’te siyasetin içerisinde olan insanların aynı masa etrafında oturarak şehrin 20-30 yılını planlamaları gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda Karabük’te diğer siyasi partilerin il başkanları ile bir araya gelerek kendileriyle verimli bir toplantı yaptık. Bunun devamını da yapmaya karar verdik. AK Parti seçimlerde yüzde 60 oy almış olmasına rağmen yüzde 40’lık kesimin temsilcilerinin de aynı masada olup onların taleplerini bize getirebilmesini arzuluyoruz. Bu şehir, huzur ve barış olduğu sürece daha hızlı koşacaktır ve büyüyecektir.

 

İl Başkanlarının ardından Karabük Belediye Başkanı Rafet beyle bir araya geldik. Hükümetin yapacağı projelerde belediyenin katkı vermesi gerekiyor. Bu anlamda başkanımızla aynı masa etrafında oturarak yapılacak projelerle ilgili beraber karar verdik. Valilik binası, Adliye binası, şehrin camisi, tıp fakültesi, imam hatip lisesinin yeri ile ilgili belediyenin yapacağı işler var. Burada hem vatandaşımız hem milletimiz kazanacak. Şehre gelecek hizmetlerin hızlı hareket etmesi için belediyenin de taşın altında eli olması gerekiyor. Valilik binası ile ilgili olarak belediyeye ait binaya teklifler yapıldı. Yeşil Mahalledeki o bina hepimizin malı. Atıl durması iyi değil ve israfı önlememiz gerekiyordu. Burayı biran önce çözelim dediğimiz zaman Valilik ve Özel İdare olarak bu binanın birlikte kullanabileceği raporu geldi. Belediye de bu binayı vereceğini söyleyince yazışmalar başladı. Artık bu şehir 40-50 yıl önceki planlamanın dışında şehrin merkezinin 130 bin öğrencisiyle birlikte 150 bin nüfuslu bir şehir oldu. Böyle bir şehirde şehir camisi olması gerektiğini biliyoruz. Gerekiyordu gerekmiyordu diye polemiğe girmeyeceğiz. Mevcut valilik binasının olduğu yere bu cami yapıldığında iyi ki yapılmıştır denileceğini de düşünüyoruz. Şehrimizin dini anlamda bayramlarda cenazelerde böyle bir camiye ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Bazı polemiklere girmek istemiyoruz. Yüzde 99,9’u Müslüman olan bir ülkede her insanın camiye saygılı olduğunu biliyoruz. Şehir camisinin oraya katkı vereceğini düşünüyoruz. Şehirde bunu zaman içinde görecek. Kurulacak dernek ile şehrin kabul edeceği bir camii inşa edilecek” dedi.