Şahin : “DEMİR ÇELİK KAVŞAĞINI ÇÖZÜME KAVUŞTURMAMIZ LAZIM”

“DEMİR ÇELİK KAVŞAĞINI ÇÖZÜME KAVUŞTURMAMIZ LAZIM”Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin,    aldıkları bilgilere göre Karabük’te 62 bin kayıtlı araç olduğunu dile getirdi ve “ Demir Çelik Kavşağını çözüme kavuşturmamız lazım “ dedi.

Şahin, Karabük’te yaptığı açıklamada,  “ Karabük’te 62 bin kayıtlı araç var. Bu rakam 10 yıl önce 28 bin iken bugün 62 bine çıkmış. Bunun yüzde 60’ı otomobil. Tabii böyle olunca trafik sorunu ortaya çıkıyor. Özelikle Kardemir kavşağında belirli saatlerde trafik kilitleniyor. Buna çözüm bulmak lazım. Burası Karayollarının sorumluluğunda bir bölge. Bizim bu konuda düzenlemeyi karayolları ile yapmamız lazım. Bu sorunu karayolları programına aldırabiliriz. Burada yapılacak yeni düzenleme ile birlikte Ankara İstanbul’dan gelecek araçların giriş ve çıkışları nereden verilecek bunu hep birlikte planlamak lazım.

Önümüzdeki günlerde Karayolları Genel Müdürümüz gelecek. Konuyu kendisiyle görüşeceğim. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili bey’in de bu konuyu çözme noktasında gerekli çalışmalara destek vereceğini sanıyorum. Amacımız Karabük’e en iyi hizmeti götürmek” dedi.