SEÇİM BİTTİ ŞİMDİ İŞ ZAMANI

YEREL seçimler öncesinde iktidar partisi ve adayları tarafından ilçemiz ve köyleri için çok büyük vaatlerde bulunuldu. Yurttaşlar,  ” Seçim bitti/ şimdi iş zamanı” diyerek verilen vaatlerin yerine getirilmesini istiyorlar.

Seçim çalışmaları boyunca verilen en önemli vaatlerden birisi doğalgazın getirilmesi şeklindeydi. Önceki yılarda İbrahim Sazoğlu ve  Birol Karadayı  tarafından 6500 imza toplanmış ve belediyeye teslim edilmişti. Yerel seçimler öncesinde de KARGAZ’a talimat verildiği açıklanmıştı. Yeniceliler, şimdi bu sözlerin yerine getirilmesini dört gözle bekliyorlar. Kömürcülerin karşı çıkmasına rağmen ilçe halkının büyük bölümü doğalgazın getirilmesini istiyorlar.

Seçim zamanı organize sanayii bölgesi konusunda da vaatlerde bulunulmuştu. İlçemizde işsizliği çözecek tek etken  olarak açıklanan organize sanayi bölgesinin de bir an önce yapılması isteniyor.

Özal Mahallesi’nde istenen bir başka vaat de halı saha yapımı. Halı sahanın  yapılarak halkın hizmetine sunulması da beklenen hizmetlerden.

İşsizliğin çözümüne büyük katkı sunacağı vurgulanan ve yapılacağı söylenen BİM Deposunun da açılması işsizler tarafından dört gözle bekleniyor.