Patron, Çalışan ve Arkadaş : Sedat Dereli

patron-calisan-ve-arkadas-sedat-dereli-1-ajans-yenice-gazetesi-olarak-sedat-dereli-kardesimizin-konugu-olduk patron-calisan-ve-arkadas-sedat-dereli-2İŞADAMI Nuri Dereli’in 3 oğlundan en büyüğü olan ve Atatürk Mahallesi Zübeyde Hanım Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Dereli Kereste Fabrikası’nın Sorumluğu Müdürlüğünü üstlenen Sedat Dereli, çalışmalarıyla, sakin tavırlarıyla ve yardım severliğiyle her kesimden insanın beğenisini topluyor.

Dereli , işyerinde kendisi de çalışarak işçi arkadaşlarına yardımcı oluyor. Öğlen yemeklerinde de çalışanlarıyla birlikte olan Dereli, mütevaziliğiyle göz dolduruyor.

Yenice’de istihdama da önemli katkı sağlayan Dereli, geçtiğimiz yıllarda Atatürk Mahallesi Zübeyde Hanım Bulvarı üzerindeki kereste fabrikasını satın alıp ve tekrar Yenice’ye yerleşmişti. Dereli, kısa sürede iş hacmini büyüttü ve Dereli Keresteyi ilçenin sayılı işyerlerinden birisi konumuna getirdi. Fabrikada, fırınlanmış kayın üretiminin yanı sıra fason işçiliği üzerine de çalışmalar yaptıran Dereli’nin kardeşleri de Bolu Mengen ve Yeniçağ’da petrol ofisi işletmeciliği yapıyor.

3 kardeş yaptıkları işlerde babaları Nuri Dereli’nin sık sık görüşlerine ve önerilerine önem veriyorlar.

Sedat Dereli’nin, Yenice’deki çalışmalarındaki üstün gayretinin yanı sıra mütevazılıği de halk tarafından takdirle karşılanıyor.