ÖREN TİCARETTE 3 KUŞAK MELTEM ÖREN GÖREV BAŞINDA

 

ÖREN MAĞAZACILIKTAN BÜYÜK DEĞİŞİM KAMPANYASI

Yenice’nin en köklü ve kurumsal şirketlerinden Ören Ticaret A.Ş’nin ana faaliyet alanlarından biri olan Ören Mağazacılıkta büyük değişim kampanyası devam ediyor. Ören A.Ş’nin üçüncü kuşak yöneticilerinden,  Ören Mobilya ve Beyaz Eşya Mağazasının Sorumlu Yöneticisi Meltem Ören ile Ören Mobilya ve Beyaz Eşya Mağazasının yeni kampanyaları hakkında konuştuk. Mağaza çalışmaları ile ilgili bilgiler aldık.

AJANS YENİCE: Meltem Ören kimdir? Kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

MELTEM ÖREN: Salih ve Fatma Ören çiftinin ilk çocukları olarak Yenice’de doğdum. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi İşletme Bölümü mezunuyum. Mezun olduktan sonra aile şirketimiz Ören Ticaret Anonim Şirketinde çalışmaya başladım. Halen Ören Mobilya ve Beyaz Eşya Mağazasında Sorumlu Yönetici olarak çalışmaya devam ediyorum.

—————————————————————————————————-

AJANS YENİCE: Ören Ticaret A.Ş mağazacılık sektörüne ne zaman girdi? Arçelik Bayiliği ne zaman alındı?

MELTEM ÖREN: Ören Ticaret A.Ş olarak 3 ana sektörde faaliyet göstermekteyiz. Bunlar kereste üretimi ve satışı, mobilya imalat ve satışı, mobilya ve beyaz eşya mağazacılığı. Mağazacılık sektörüne Şirketimizin Onursal Başkanı ve her zaman rahmetle andığım dedem Hüsamettin Ören’in 1973 yılında açtığı mağaza ile girdik.1985 yılında da Arçelik Bayiliğini aldık. O günden bugüne büyüyerek Yenice’de faaliyet gösteriyoruz.

———————————————————————————————–

AJANS YENİCE: Mağazada hangi ürünler satılıyor? Bayisi olduğunuz firmalar hangileri?

MELTEM ÖREN: Tüm beyaz eşya ürünlerinde yalnızca sürekli inovatif olmayı başaran bir firma ile Arçelik ile çalışıyoruz. Satışını yaptığımız modüler mobilya ürünleri yatak odaları, yemek odaları, genç odaları, tv üniteleri vb. tekil ürünleri kendi tesisimiz olan ÖREN MOBİLYA’da üretiyoruz.

Halıcılık sektöründe kendisini kanıtlamış olan Royal Halı, Ankara’da kurulmuş kaliteyi yakalamış, mutfak masa ve sandalyeleri firmaları ile koltuk takımları oturma grupları ve kanepelerde ise İnegöl, Kayseri, İzmir gibi şehirlerde üretimlerini yapan Mondi, Pakko, Bambi, Sergi, Saltanat gibi birçok firma ile çalışıyoruz.

Tek bir firma yerine birçok firma ile birlikte çalışmayı tercih ediyoruz. Amacımız hem Yeniceli hemşehrilerimize hem de çevre il ve ilçelerden gelip bizi tercih eden değerli müşterilerimize çeşitli tercih olanağı sağlamaktır. Bunu sağlayabilmek ve ardından güzel sonuçlar almak bunları da güzel yürekli müşterilerimizden duymak bizi ayrıca onurlandırıyor. Hem kendi ürünlerimizde yeniliği sağlamaya çalışıyoruz hem de yenilikçi firmalarla çalışmaya gayret ediyoruz.

—————————————————————————————————-

AJANS YENİCE: Tüketiciler açısından satış sonrası hizmet kavramı günümüzde oldukça önem kazanmaya başladı. Siz, Ören Mağazacılık olarak satış sonrası hangi hizmetleri veriyorsunuz?

MELTEM ÖREN: Bizler gibi firmalar için her ne kadar satış en önemli aşama gibi görünse de satış sonrası hizmetler de o ölçüde önemli. Ürünü istenilen zamanda, istenildiği şekilde, istenilen yere teslim etmek ve sonrasında oluşan eksiklik ve arızaları en kısa sürede gidermek gibi hizmetler çok önem arz etmektedir. Müşterilerin memnuniyeti bütünüyle sağlanmadığı sürece kesin başarıya ulaşılmış olunmaz. Ürünü satmak yetmez. Ürünün ve markanın arkasında olmak gerekir ve müşteri mağdur edilmemelidir. Sorun illaki çıkabilir, çıkmaz demek büyük bir iddia olur. Geç de olsa sorunlar halledilmelidir. Bizim ölçümüz bu yönde. Kendi markamızda ve çalıştığımız tüm firmalarda buna büyük özen gösteriyoruz.

———————————————————————————————————————

AJANS YENİCE: Mağazanızda kaç personel çalışıyor? Çalışanlarınızla ilişkileriniz nasıl? Mağazanızın büyüklüğü nedir?

MELTEM ÖREN: Mağazamız Yenice’nin en büyük mağazası olma özelliğini taşımakta olup ,3 kattan oluşmaktadır. Toplam 2 bin  m2 alana sahibiz. Her bir ürün grubu için ayrı alanlarımız, stantlarımız var. Şuan için benim ile birlikte 5 çalışanız. Personelimizle bir aile gibiyiz. Her biri yıllardır birlikte olduğumuz hatta benim çocukluğumu bilen insanlar. Bunun yanı sıra biz ailece işimizin başındayız. Geçmişten bugüne kadar gerek babaannem gerek annem bugüne kadar eşlerine desteklerini sürdürdüler ve şimdi de bana destek oluyorlar. Feminen bir mağaza olduk, buradan da anlaşılacağı üzere çalışma hayatı ailecek hoşumuza gidiyor. Bu konuları açmışken ismimizi buralara taşıyan, bugünlere gelmesinde en büyük emeği olan kişiyi, rahmetli dedem Hüsamettin Ören’i rahmetle ve özlemle anıyorum. Sevgili babam ile de,  aynı dedem gibi öncelikle iyi bir aile büyüğü ve çalışkan, disiplinli, başarılı, memleketine ve memleketi insanına faydalı olmayı amaç edinen bir iş adamı olduğu için gurur duyuyorum.

—————————————————————————————————

AJANS YENİCE: Şuan devam eden kampanyalarınızdan biraz bahseder misiniz?

MELTEM ÖREN: Dönem dönem kampanyalar uygulayarak sektöre hareketlilik katmak ve kazandırmak istiyoruz. Birkaç haftadır duyurduğumuz ve daha yeni başlamış olmasına rağmen büyük ilgi gören bir kampanyamız var. Şuan ki durumdan memnunuz daha da iyi olacağına inanıyoruz. Kampanyadan biraz bahsedecek olursam; evde işinize yaramayan eski mobilyalarınızı alıyor yerlerine yenilerini 500 TL’ye varan indirimlerle veriyoruz. Amacımız müşterilerimizin yeni ürün aldıklarında eski ürünlerini onlar için kazanca çevirmek ve onları iş yükünden kurtarmaktır. Bu tür kampanyaları dönem dönem uyguluyoruz ama bu kampanya bizim mağazamız için bu yılın en büyük kampanyası. 2016’da da birkaç ay devam edecek gibi görünüyor. Bu kampanyaya hem kış hem de yeni yıl kampanyası diyebiliriz. Müşterilerimizi yeni yıl ile birlikte evlerini yenilemeye davet ediyoruz.

——————————————————————————————————————————-1 2 3 4 5 6 7 8

AJANS YENİCE: Ören Mağazasının,  Ören A.Ş. deki yeri ve önemi nedir?

MELTEM ÖREN: Ören Mağazası Ören Ticaret A.Ş’nin kalbi diyebiliriz. Uzun zamandır mağazacılık yaptığımız için elde ettiğimiz tecrübeyi üretime taşımak istedik ve 2007 yılından beri Ören Mobilya adı altında seri üretim yapıyoruz. Şuanda şirketimizin gündeminde yok ama uzun vadede kendi ürettiğimiz mobilyaları,  Ören Mobilya Mağazaları olarak zincir mağazalar oluşturmayı hedefliyoruz. Zaten bunun ilk adımı olarak Yortan Beldemizde bir mağaza açtık. Yaptığımız tüm kampanyalar Yortandaki mağazamız içinde geçerlidir.

—————————————————————————————————

AJANS YENİCE: Ören Mağazasının çalışma prensipleri nelerdir?

MELTEM ÖREN: Başarılı olmak için birçok şeyin bir arada olması gerekir. İşi sevmek, disiplin, çalışkanlık, titizlik, güven ve güleryüz. Babamdan gördüklerim, annemden dinlediklerim ve okulumda sevgili hocalarımdan öğrendiklerimle ben ve çalışma arkadaşlarım ile bunların bütününe ulaşmaya çalışıyoruz.

—————————————————————————————————-

AJANS YENİCE: Ören Mağazasının 2016 hedefleri nelerdir?

MELTEM ÖREN: Hedefimiz sürekli büyüme ve her yılın bir önceki yıldan daha hareketli ve karlı geçmesi. Ayrıca sosyal medya mecralarında çalışmalarımız olacak. Bununla birebir ilgileneceğim. Müşterilerimizin takipte kalmalarını ve desteklerini bekliyorum. Bu vesile ile tüm müşterilerimizin yeni yılını kutluyor, her şeyin gönüllerince olmasını diliyorum.

—————————————————————————————————-