MUSTAFA AKAY : KİM DEMİŞ YENİCELİ BİRLİK OLAMAZ DİYE

mustafa-akay-kim-demis-yeniceli-birlik-olamaz-diye

Yenice Belediyesi’nin eski başkanlarından Mustafa Akay, Yenice Gazetesi’nin 27 Aralık 2016 tarihinde yayınlanan sayısında yazdığı köşe yazısında, “ KİM DEMİŞ YENİCELİ BİRLİK OLAMAZ DİYE “ dedi.

Akay’ın köşe yazısının tam metni şöyle :

Kimilerine göre Yeniceli birlik olamaz. Dün Yeniceli birlik olduğunu ortaya koyarak bu tezi çürüttü.
Yeniceli, Yenice’nin temel sorunlarının ortak payda olduğunun bilincindedir. Bu birliğin örneğini, Mengen’le yaşadığımız orman sorunu konusunda canı pahasına ortaya koydu. O zaman siyaset bir kenara itildi ve herkes omuz omuza verdi.
Yine, Yenice’nin ilçe olma meselesinde Yeniceli birlik örneği verdi.
Yeni yetişen kuşaklar Yenice’nin durup dururken ilçe olduğunu sanabilirler. Oysa, arkasında büyük bir mücadele vardır. Çok güzel bir birlik örneğidir bu konu da…
Güzel bir birlikteliğin tohumları şimdilerde de ekiliyor. Önce bizim yazmamız ardından da üç gazetemizin manşetlerine taşıdığı Katı Atık Bertaraf Tesisi ile ilgili kurulan komite da somut bir örnektir. Bu komitenin içinde her siyasi görüşten insan vardır ve komitenin çalışma süresi içinde herkes siyasi gömleğini çıkarmıştır.
Böylesine güzel birlikteliğe herkes omuz vermek zorundadır. Başka Yenice yok çünkü. Aynı birlik cumartesi günü teröre lanet mitinginde de kendini göstermiştir.