Kurban Bayramında Seyir Terasındayız

Kurban Bayramında Seyir Terasındayız 1Göreve gelirken en önemli amaçlarından birisinin Batı Karadeniz’in Şirin İlçesi Yenice’yi Küçük Avrupa Şehirlerine benzer bir şehir yapmak ve uzun vadede bir turizm kenti yapabilmek olduğunu seçim meydanlarında söyleyen ve görev süresinin ilk 5 yılında bunun altyapılarını ve projelerini tasarlayan Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Kurban Bayramında seyir terasının bir çok bölümünü hizmete sunacaklarını müjdeledi.

 

Seyir Terasında tüm ekipleri ile çok yoğun bir çalışma sergilediklerini belirten Çaylı, 5-6 milyon maliyetli bu projenin Yenice’nin ve Yenice halkının gurur projesi olduğunu söyledi.

Gazetemize Seyir Terası – Köykent Projesi hakkında bilgiler veren Çaylı,

“ 2014 yılının 01 Aralığında ilk kazmayı vurduğumuz, gurur projemiz Seyir Terası – Köykent Projesinde inanılmayacak derecede çalışmalar yaptık. Belediyemizin iş gücü ile buralara getirdiğimiz projeyi görenler ‘ Büyük İl Belediyelerinin ‘ ancak gerçekleştirebileceği 5-6 milyon maliyetli bir projeye başlamanın dahi büyük bir düşünce olduğunu bize söylüyorlar. Bu projede çok amaçlı kültürel ve sosyal donatılı toplantı salonu, resturant, kafeterya, konferans ve toplantı salonu, mescitlerimiz ve ön terasımız bulunmaktadır. Yine bu projedeki 30 bungalov evden 6 adedinin temellerini attık. Çevre duvarların ve iç duvarların tamamını çektik. Yolları yapıyoruz. 11 bin metrekare parke taşı döşedik. Batı Karadeniz’in incisi olacak bu dev projenin restaurant, kafeterya ve seyir terası bölümünü kurban bayramında hizmete sunmayı hedefliyoruz.

Yine, Seyir Terasından Şeker Kanyonuna uzanan 5.6 km.lik araç ve yürüyüş yolunu hizmete sunduk. Bu yıl içinde alternatif bir yürüyüş yolu daha yaparak Şeker Kanyonuna insanlarımızı ulaştırmayı planlıyoruz “ diyerek açıklamasını tamamladı.