Karayollarına bir kez daha sesleniyoruz

Karayollarına bir kez daha sesleniyoruz

Yenice – Örenköy arası ışıklandırılmalıdırKarayollarına bir kez daha sesleniyoruz

Yenice – Örenköy arasında yol güzergahının ışıklandırılması isteniyor. Safranbolu’dan başlayıp, Devrek yol ayrımına kadar uzanan karayolu, Doğu Karadeniz’i limana taşıyan İstanbul – Ankara karayoluna bağlayan karayolu niteliğini taşıyor.

Yol güzergâhında Karabük – Yenice arasındaki 17 tünelin bulunduğu 15 km’lik bölümde ve tünellerin içinde ışıklandırma çalışması yapılmış ve beğeni toplamıştı.

Özellikle yaz döneminde Yenice – Örenköy güzergâhında yürüyüş ve spor yapan aileler ve araç sahipleri, bu bölümün de ışıklandırılmasını istiyorlar.

Bu konuda görüş bildiren vatandaşlar, “   Devletimiz her alanda olduğu gibi ekonomik anlamda da çok güçlü bir devlettir. Yenice Çevre Yolunun girişinden itibaren Örenköy’ün girişine kadar yapılacak ve muhtemelen 4 km yi kapsayacak bir ışıklandırma çalışması uygun olacaktır. Bu güçlü ekonomisi olan devletimize çok bir maliyet getirmeyecektir. Bu güzergâhın ışıklandırılmasıyla birlikte akşam saatlerinde daha güvenli bir şekilde yürüyüş yapabiliriz. Araçlarımız güvenli seyir edebilecektir. Hükümetimizin ve Yenice’deki temsilcilerinin konuyu dikkate almalarını diliyoruz “ şeklinde görüş bildirdi.