Karabük’te itirazlar sonucu değiştirmedi

Karabük’te AK Parti İl Başkanlığı tarafından Merkez Belediye Başkanlığı sonuçları için İlçe Seçim Kuruluna yapılan itirazlar sonucu değiştirmedi.

Karabük’te AK Parti İl Başkanlığı tarafından İlçe Seçim Kuruluna yapılan itirazlar değerlendirilerek geçersiz sayılan oylar yeniden sayıldı. Yapılan değerlendirme sonucunda geçersiz sayılan oylarda herhangi bir hatanın olmadığı belirlendi. Adliye önünde bekleyen MHP’liler sonucun açıklanmasının ardından sevinç yaşadı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Avukatı Hakan Doğru “31 Martta yerel seçimler yapıldı. Karabük’te Milliyetçi Hareket Partisi seçimleri kazanan taraf oldu. Bununla ilgili olarak da geçersiz sayılan oylarla alakalı bazı itirazlar vuku bulmuş. Geçersiz sayılan oylarla ilgili İlçe Seçim Kurulu değerlendirmesini yaparken bizde MHP Genel Merkezi olarak gözlemci sıfatı ile buraya gelelim dedik. Genel Başkan Yardımcımız Fethi Yıldız Bey’in talimatı ile MYK Üyesi ve Avukat olarak Karabük’e gelerek yapılacak işlemlerde gözlemci olmak istedim. Burada amacımız milletin iradesini sandığa net bir şekilde yansımasını sağlamaktı. Nihayetinde biz teşkilatımız ile birlikte gece uyumadan, gündüz oturmadan emek sarf ettik” dedi. “Rafet Vergili’nin seçim zaferi tescillendi” dedi.