İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI TETİK : “ ORMAN KÖYLÜLERİMİZİN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİDİR “

İYİ Parti İlçe Başkanı Seyfi Tetik, gazetemize yaptığı yazılı açıklamada , “ ORMAN KÖYLÜLERİMİZİN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİDİR “ dedi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Seyfi Tetik, açıklamasında şunları söyledi : “ Orman köylümüz son günlerde mağdur ve boynu bükük bir şekilde umutsuzca bekliyor. Çünkü halen ormana çıkamadı. Çıkamadı, çünkü kendisine verilen fiyatlar gülünç. Köylü, bu fiyatlarla ormana çıkmış olsa, külliyen zarar edecektir. Köylünün üretimde kullandığı malzemelerin fiyatları % 300 zam görürken, köylüye verilen zam % 46’dır.

Mazotundan, zincirine, benzininden yağına her şeye her gün zam gelirken, orman köylümüzün haklı isteğine halen cevap verilememiştir. Orman köylümüzün mağduriyeti giderilmelidir. Orman köylümüzün hakkı biran önce verilmelidir. Orman köylüsü ormana çıkmadığında yenice ekonomisi felç olur. Orman köylümüzün hakkını alabilmesi için kooperatifler ve Üst Birlik daha çok çaba göstermelidir. Ne yazık ki, tam anlamıyla bu çabayı göremiyoruz. Bu tür örgütler hak aramak için kurulur. Hak araması gereken bu kuruluşların bir ürkeklik içinde olduklarını üzülerek izliyoruz. Oysa onlar sorunlarını haykırmalıdırlar, üyelerinin hakkını söke söke almalıdırlar. Ülkemizin birçok yerinde hak arama mücadelesini başarıyla sonuçlandıran kuruluşlar vardır. Bizde de olmalıdır.

Orman İşletmesi, bire ürettiği ürünü 100’e satarken çok kazanıyor ve ne yazık ki, elde ettiği geliri burada harcamıyor. Orman köylüsü, ormanın bekçisidir. Ormanı orman köylüsü korur. Ama hakkını yeterince alamaz. İyi Parti iktidarında orman köylüsü ve orman köyleri hak ettiği payı ve hizmeti alacaktır “ dedi.