İSTANBUL’DA Kİ GURURUMUZ GÖZ DOLDURUYOR

İlçemizin yetiştirdiği değerlerden Abdulkerim Güney, İstanbul’da ki çalışmalarıyla göz dolduruyor. İlçemizde küçük yaşlarda yerel bir gazetede çalıştıktan sonra üniversite öğrenimi için bu çalışmasına kısa bir ara veren Abdulkerim Güney, İstanbul’un parlayan yıldızı Arnavutköy’de kurduğu gazete ile adından sıkça söz ettirmeyi başardı. İstanbul’un 300 bin nüfuslu ilçesi Arnavutköy’de 7 yıl önce yayın hayatına başlayan ve Arnavutköy Gazetesi adı altında bir gazete kuran Abdulkerim Güney, bu süre içerisinde bölgenin en büyük gazetesi konumuna geldi. Yaptığı haberlerle adından sıkça söz ettiren ve Arnavutköy halkı tarafından da ilgiyle takip ediliyor. Güney, Yenice’mizi de her fırsatta tanıtmaya gayret ediyor. Her gurbetçi vatandaşımız gibi memleketine bayram tatillerinde gelen ve her geldiğinde de İstanbul’da ki iş adamlarını ilçemizde misafir olarak ağırlıyor.

BİRÇOK SİVİL TOPLUM KURULUŞUNDA GÖREV ALIYOR

Gazeteci olarak başarılarının karşılığında birçok sivil toplum kuruluşundan da davet alan Abdulkerim Güney, İstanbul Arnavutköy’de Galatasaray İş Adamları Derneğini kurdu. Bu derneğin Başkan yardımcılığı görevini üstlendi. İstanbul Arnavutköy’de ki Engelli vatandaşlara yardımcı olmak adına Hadımköy Engelliler Derneğinde de başkan yardımcılığı görevini üstlendi. Engelli kardeşlerimizin birçok derdine çare olmaya çalışıyor. Ayrıca siyasetle de ilgili çalışmalarıyla adından söz ettiren Güney, Milliyetçi Hareket Partisi Arnavutköy İlçe Başkan Yardımcılığı görevini de üstlendi. Arnavutköy İlçesinde yaşanan öğretmen açığından dolayı 5 yıl ücretli öğretmenlik görevi de yapan Abdulkerim Güney, geleceğin teminatı çocuklarımızın da yetişmesinde katkıda bulundu.

Süper Amatör Kümede mücadele eden Arnavutköy temsilcisi Taşoluk Spor’un da yönetiminde görev alan Abdulkerim Güney, sporla ilgili konularda da Arnavutköy İlçesinde adından söz ettirmeye devam ediyor. Ajans Yenice Gazetemizin de Genel Yayın Yönetmenliğini yapan İlçemizin yetiştirdiği ve İstanbul’da ki bu çalışmalarıyla gururumuz olan Abdulkerim Güney’e başarılarının devamını dileriz.