DOĞA CENNETİ ÇÖP CENNETİ YAPILIYOR !

Bir yandan turizm diyoruz bir yandan katı atık tesisi kuruyoruz… 

DOĞA CENNETİ ÇÖP CENNETİ YAPILIYOR !doga-cenneti-cop-cenneti-yapiliyor 

BARINDIRDIĞI yaban hayatı ve bitki çeşitliliğiyle dikkat çeken, 1999 yılında Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından ‘acil olarak korunması gereken 100 sıcak noktadan biri ilan edilen Yenice Ormanları’na Katı Atık Bertaraf Tesisi kurulması gündeme geldi.

Yıllar önce Karabük ve ilçe belediyelerinin bir araya gelerek oluşturdukları birlik vasıtasıyla yapılması planlanan ve milyarlarca lira harcadıktan sonra heyelan bölgesi olduğu gerekçesiyle yapımından vazgeçilen Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin Yenice sınırları içerisindeki bir yere yapılacak olması manidar olarak karşılanmaktadır.

Bir yandan Yeşil Yenice’mizi ve ormanlarımızı turizme kazandırmayı planlarken böyle bir tesisin buraya kurulması hangi akla hizmettir.

Bizler Ajans Yenice Gazetesi, Yenice’nin Sesi  Gazetesi  ve Yenice Gazeteleri olarak Yenice’nin turizme kazandırılması için başlatılan çalışmaların bu tesisin kurulmasıyla sekteye uğrayacağını düşünüyoruz. Yenice’de ki siyasilerin ve Yenicelilerin bu tesisin Yenice’ye yapılmasına karşı çıkmaya ve tepki koymaya çağırıyoruz.

Başta AK Parti İlçe Başkanlığı olmak üzere CHP , MHP ve diğer parti başkanlarını da bu konuda görüşlerini açıklamaya davet ediyoruz.