ÇIRA PAZARINA MESCİT

ÇIRA PAZARINA MESCİTYENİCE Merkezine 600 metre gibi yürüme mesafesindeki Çıra Pazarı, halkın piknik yapabilmesi, çocukların oyunlarını oynayabileceği güzide bir mesire yeri olarak düzenleniyor.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın bir önceki hizmet döneminde hazineden satın alarak programladığı Çıra Pazarı’nda belediye çalışmalarını yoğunlaştırdı.

DSİ tarafından çekilen istinat duvarlarının yanından inşa edilen yeni duvarlarla, alanda genişletme ve düzenleme yapılarak yeni piknik alanları kazanan belediye, zemine 9000 m2 kilitli parke taşı döşeyecek.

Yine, burada 98  m2  mescit inşa eden belediye, 3’şer gözlü WC ile emzirme odası da yapıyor. Ayrıca Çıra Pazarı Tesislerinde halkın kullanımı için, 40 adet ikili oturma bankı, 4 adet spor aleti, çocuk oyun grubu, büyükler için salıncak ve gondol da bulunacağı dile getirildi.

Çıra Pazarı çalışmalar tamamlandıktan sonra halkın hizmetine ücretsiz piknik yapılabilmesi için sunulacak.

Önceki dönemde yapılan köprü ile ırmağın iki yakasını birbirine bağlayan Yenice Belediyesi, Yenice Merkez ile Camiyanı Köprüsü girişine kadar burada tarihe dem vuracak çalışmalar yapmış, yolu standart yol niteliğinde genişletmiş ve asfaltlamıştı.

Park sorunu olmayan Çıra Pazarı’nda halkımız, 2016 yılı ve sonrası dönemlerinde dilediği gibi piknik yapabilecek.