CHP YENİCE İLÇE BAŞKANI ÖZGÜ: “Ormanlar Yenice’mizin Vazgeçilmezidir”

CUMHURİYET Halk Partisi Yenice İlçe Başkanı Enver Özgü, gazetemize yaptığı yazılı açıklamada ; “Ormanlar Yenice’mizin Vazgeçilmezidir” dedi.

Özgü, ormanların özelleştirilmesinin insanların rahatsız etmeye devam ettiğini belirterek, şu açıklamalarda bulundu;  “Değerli Yeniceli hemşehrilerim; madenler Zonguldak, demirçelik Karabük için ne kadar önemli ise ormanlar da Yenice için o kadar önemli ve vazgeçilmezdir.

Yenice HES de gösterdiği başarılı mücadelesini ormanlarımız konusunda da göstermelidir. Bu konuda orman köylülerimiz, kooperatif başkanlarımız, muhtarlarımız, kooperatifler birliğimiz, siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, kısaca tüm Yeniceliler birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmelidir. Bunu yapamadığımız zaman gelecek kuşaklara ve ormanlarımızda emekleri için şehit olan hemşehrilerimize karşı görevlerimizi yapmamış oluruz.

Geçtiğimiz günlerde basında bir açıklama yapan Çakırlar Kooperatifi Başkanı Ünal Dedeoğlu’nun özelleştirme ve birlik – beraberlik içerisinde kooperatiflerin yatırım yapması gerektiğini belirten açıklamasını olumlu buluyor, kendisine teşekkür ediyor ve destekliyoruz. Yalnız özelleştirmeye karşı olmak değil, tüm Yenice’nin birlik ve beraberlik içerisinde mücadele ederek bu uygulamadan vazgeçilmesini sağlamalıyız. Gündemimiz de bu olmalıdır. Elbette tesis kurulmalıdır, biz de CHP olarak elimizden geleni yapmaya hazırız ve bu öneriyi destekliyoruz. Önceliğimiz ormanlarımızın orman köylümüzde kalmasıdır. Saygı ve sevgilerimizle “ dedi.