CHP KARAKAŞ İLE DEVAM DEDİ

CUMHURİYET Halk Partisi İlçe Kongresi yapıldı ve CHP Delegeleri Orhan Karakaş ile devam dedi.

Beste Düğün Salonunda yapılan kongreye , CHP Karabük İl Başkanı Erdoğan Dinçel, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Safranbolu İlçe Başkanı İbrahim Ayhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Eskipazar, Ovacık İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turçu, partililer ve delegeler katıldı.

Kongreyi CHP Karabük İl Başkanı Erdoğan Dinçel Başkanlığı’nda Nuri Kırımlı ve Satılmış Çakır’dan oluşan divan yönetti. Kongrede 90 delege oy kullandı.

Tek liste ile gidilen seçimler sonucunda Orhan Karakaş yeniden ilçe başkanlığına seçildi. Yönetim Kurulu da, Kemalettin Uzunkara, Metin Karaman, Cemal Karakaş, Yüksel Kayalı, Dursun Özgün, Erol Cıbır, Nevzat Odabaş, Emine Odabaş, Esra Bağbaşı, Nafize Yirmibeş, İrfan Kuzören ve Sebahattin Düzgün’den oluştu.

Kongrede on iki yedek yönetim kurulu üyesi ile on üst kurul delegesi de belirlendi.

Üst Kurul Delegeliğine de, Orhan Karakaş, Sabri Akay, Sabri Özgün, Hayrettin Cebecioğlu, Mehmet Aydınlı, İsmet Cebecioğlu, Hafize Yirmibeş, Fahri Elieyioğlu, Orhan Gökçe ve Şaban Karakaş seçildi.

Karakaş, gazetemize yaptığı açıklamada; “Görüyoruz ki, parlamenter sistemin yok edilmesi için çalışalar, bugün tek adamlığın nelere mal olduğunu açık açık görüyorlar. Seçimle iş başına gelenler, bir kişinin isteği ile ya istifa ettiriliyor, ya da şantaj yoluyla istifaya davet ediliyor. Bu da bizim, Anayasa değişikliğine karşı çıkmamızın ne kadar haklı olduğumuzu gösteriyor. Bütün hedefimiz, 2019 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanmak. Bu seçimleri kazanarak yeniden parlamenter sisteme Türkiye’yi döndürmek olacak.” dedi.